Nepotul lui Muhammad Ali a debutat la profesioniști! A boxat cu șortul bunicului său

Florian Ceafalău Publicat: 16 august 2021, 11:24

Comentarii
Nepotul lui Muhammad Ali a debutat la profesioniști! A boxat cu șortul bunicului său

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Nepotul lui Muhammad Ali a debutat la profesioniști. Nico Ali Walsh a reuști să câștige primul meci din carieră prin KO în prima rundă. Acesta a avut în față un adversar cu 4 victorii și 1 înfrângere, Jordan Weeks.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nico Ali are un viitor frumos în față. Acesta este manageriat de Top Rank, una dintre cele mai tari companii din domeniu. Aceasta este condusă de Bob Arum, cel care a întemeiat Top Rank în 1966, când a început să îl reprezinte chiar pe Muhammad Ali. Este clar că aceștia vor avea grijă de cariera lui Nico Ali, acesta având un nume cu greutate în spate.

Nepotul lui Muhammad Ali a debutat la profesioniști în șortul bunicului său

Debutul lui Nico Ali a fost perfect. Acesta a câștigat prin KO în prima rundă. Mai mult, a boxat în șortul bunicului său, decedat în 2016. Nico a purtat celebrul șort alb cu dungi negre.

Acesta a postat un mesaj emoționant pe pagina sa după meci. ”Mulțumesc celor care au fost lângă mine. L-am adus pe bunicul meu în ring prin faptul că am purtat șortul lui. A fost pentru prima și ultima dată când fac asta. Sunt mândru să spun că legenda lui continuă”, a spus Nico.

Acesta este fiul uneia dintre fiicele lui Ali, Rasheda, și spune că toată viața a fost urmărit de numele bunicului său. ”Orice sport am încercat să fac, eram urmărit de numele Ali. Începe să îmi placă acum. Este dificil, dar am o istorie de dus înainte. Dacă îți accepți destinul ești mai puternic”, a declarat tânărul luptător.

Reclamă
Reclamă
 
Vezi această postare pe Instagram
 
O postare distribuită de Nico Ali Walsh (@nicoaliwalsh)

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă semifinala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:16

Imagini incredibile! Toată lumea s-a bătut cu toată lumea după finalul partidei din Belgia. Video

11:12

Max Verstappen “amenință” din nou cu retragerea după ce a primit o lovitură: “Nu e sustenabil să continui așa”

10:39

FCSB – FC Botoşani, ora 20:30, LIVE TEXT pe AS.ro. Semifinala barajului de calificare în cupele europene

10:39

VIDEONew York Knicks, la o victorie distanță de prima finală NBA după 27 de ani. O nouă victorie contra lui Cleveland

10:25

Oleksandr Usyk, victorie contra lui Rico Verhoeven la piramidele din Giza. Decizie controversată luată de arbitru

10:08

CFR Cluj a realizat primul transfer! Jucătorul cu origini româneşti a semnat

1 UPDATEJucătorul lui Dinamo a negat informațiile privind plecarea sa după meciul cu “U” Cluj: “Nimic adevărat” 2 Şi-a anunţat retragerea din fotbal după barajul Chindia – Farul 3 Ioan Varga a făcut anunţul despre Edi Iordănescu la CFR Cluj la miezul nopţii 4 Daniel Pancu s-a înțeles cu Rapid! Toate detaliile mutării după două ore de negocieri cu Dan Șucu 5 Acţionari noi pentru Universitatea Craiova. Mihai Rotaru a dezvăluit totul: “Oameni cu decenţă” 6 VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei. Cursa e duminică (LIVE VIDEO, 23:00)
Citește și