EXCLUSIV

Sandu Lungu, după victoria cu Dejan Bubic: „Abia l-am dovedit! Ştia să se apere bine!” iFight Heroes 7 a fost în AntenaPLAY

Valentin Pîrcălabu Publicat: 1 iulie 2023, 8:56

Sandu Lungu, după victoria cu Dejan Bubic: „Abia l-am dovedit! Ştia să se apere bine! iFight Heroes 7 a fost în AntenaPLAY

Sandu Lungu l-a învins pe Dejan Bubic la iFight Heroes

Captură AntenaPLAY

• Sandu Lungu, după victoria cu Dejan Bubic
  • Sandu Lungu l-a învins pe Dejan Bubic la iFight Heroes 7, gală ce a fost în direct în AntenaPLAY

Sandu Lungu, după victoria cu Dejan Bubic. Sandu Lungu l-a învins pe Dejan Bubic la iFight Heroes 7, gală ce a fost în direct în AntenaPLAY. Lupta lui Sandu Lungu, dar şi celelalte încleştări din cuşcă pot fi văzute azi, de la 23.50, pe Antena 1.

Cu 12 ani mai tânăr, sârbul Dejan Bubic a cedat în faţa lui Sandu Lungu după prima repriză. „Muntele Bihorului” a reuşit să îl doboare pe Bubic şi i-a aplicat mai multe lovituri la faţă.

Sandu Lungu, după victoria cu Dejan Bubic

Bubic a renunţat verbal, în ultima secundă a primei reprize. Sandu Lungu a fost declarat victorios şi a obţinut a şasea victorie la rând din carieră şi al 22-lea succes în MMA.

Deşi a câştigat meciul după numai o repriză, Sandu Lungu a recunoscut că adversarul său a fost greu de învins.

A fost tare, e tănâr, proaspăt. Abia l-am dovedit. Avea tonus, nu era un om slab şi ştia să se apere bine. Cred că ştia ce urmează cu ducerea la sol că şi-a făcut bine temele. Mi-aş dori să mă întâlnesc cu Mark Hunt. Noi sunt de aceeaşi generaţie„, a spus Sandu Lungu.

Video cu lupta lui Sandu Lungu de la iFight Heroes

Înainte de gală, sârbul care provine din box a promis că îi va da un K.O. rapid lui Sandu Lungu. Toate meciurile lui Bubic, indiferent că au fost de box, kickbox sau MMA, s-au terminat înainte de limită.

Şi Sandu Lungu era obişnuit să îşi pună rapid la pământ adversarii. Anul trecut, l-a învins în numai două minute şi 16 secunde pe „Barbarul” Gyula, la iFight Heroes “Bătaie-n Balcani”.

9. +120kg Sandu Lungu vs Dejan Bubic

Care este cel mai bun antrenor român al momentului?

23:47
Gigi Becali, anunţ uluitor! Cum vrea să celebreze câştigarea campionatului: „Dacă reuşim asta, vin şi la meci”
14
23:46
Gigi Becali a dezvăluit ce i-a transmis lui Dan Şucu, după ce Rapid a ieşit din lupta la titlu: „Păi noi suntem idioţi?”
14
23:29
Incidente în tribune şi pe teren la derby-ul CFR Cluj – FCSB! Jandarmeria a intervenit! Ce s-a întâmplat
14
23:21
Gigi Becali, anunţ după victoria FCSB-ului contra lui CFR Cluj: „Am luat atacant”! A spus cât va investi pentru Liga Campionilor!
"John Berceni" e gata să facă show la iFight Heroes "Cuşcă cu lei" (luni, ora 20:00, exclusiv în AntenaPLAY)
Fight • 15 oct., 18:41
„John Berceni” e gata să facă show la iFight Heroes „Cuşca cu lei” (luni, ora 20:00, exclusiv în AntenaPLAY): „Sunt pregătit!”
iFight Heroes „Cuşca cu Lei” e LIVE în AntenaPLAY, luni, de la ora 20:00
AntenaPLAY • 13 oct., 20:29
Andi Constantin şi Bogdan Vlădău vor fi cu ochii pe iFight Heroes „Cuşca cu Lei”, luni, AntenaPLAY, ora 20:00
Radu Zarioiu a pierdut centura în faţa lui Rafael Aronov
AntenaPLAY • 2 iul., 0:30
Radu Zarioiu a pierdut centura în faţa lui Rafael Aronov! Israelianul din trupele speciale a produs surpriza la iFight Heroes 7
Sandu Lungu, victorie spectaculoasă cu Dejan Bubic
AntenaPLAY • 30 iun., 23:15
Sandu Lungu, victorie spectaculoasă cu Dejan Bubic! „Muntele Bihorului” a dat recital la iFight Heroes 7, în direct în AntenaPLAY
Gala iFight Heroes 7 LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Sandu Lungu, victorie uriaşă la 48 de ani
AntenaPLAY • 30 iun., 22:47
Gala iFight Heroes 7 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Sandu Lungu, victorie fantastică la 48 de ani cu Dejan Bubic