Închide meniul

Usyk, lăsat de Guvern să plece din țară în timpul invaziei, deși granițele sunt închise!

Florian Ceafalău Publicat: 24 martie 2022, 12:02

Comentarii
Usyk, lăsat de Guvern să plece din țară în timpul invaziei, deși granițele sunt închise!

Profimedia

Usyk, lăsat de Guvern să plece din țară pentru a se antrena. Ucraineanul este campion mondial la box, la categoria grea, după ce l-a detronat anul trecut pe Anthony Joshua.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Campionul mondial a fost încorporat în armată odată cu invazia Rusiei în Ucraina. Acesta chiar a postat imagini cu el în uniformă militară pe paginile de socializare.

Usyk a declarat că sufletul și corpul său îi aparțin Ucrainei, și că este gata să moară pentru țara sa. Acesta a făcut parte dintr-un batalion de apărare a orașului Kiev și era gata să între în luptă.

Usyk, lăsat de Guvern să plece pentru a se antrena!

Acest lucru nu pare că se va întâmpla, din fericire. Usyk a primit voie să plece din Ucraina pentru a se antrena pentru un meci de box.

La 35 de ani, Usyk nu are voie, teoretic, să plece din Ucraina. Țara vecină a interzis bărbaților între 18 și 60 de ani să treacă granița, dar Usyk a primit aprobare specială de la Guvern.

Reclamă
Reclamă

Acesta va boxa în revanșă cu Anthony Joshua, meciul urmând a avea loc undeva în vara acestui an.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe
0:13
Liviu Ciobotariu îşi decide la noapte viitorul, după Petrolul – Dinamo 0-3: “Răbdarea nu e aliatul meu”
23:53 15 sept.
Zeljko Kopic trage un semnal de alarmă, după 3-0 cu Petrolul: „Va trebui să înțelegem”
23:29 15 sept.
Cătălin Cîrjan, în culmea fericirii după ce a marcat cu Petrolul: „Muncesc foarte mult în fiecare zi”
23:21 15 sept.
Alexandru Musi a anunţat obiectivul lui Dinamo, după 3-0 cu Petrolul: “Cu siguranţă ne putem bate la titlu”
22:56 15 sept.
Petrolul – Dinamo 0-3. “Câinii” revin pe podium după a cincea victorie a sezonului
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit 3 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 4 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 5 Ilie Dumitrescu l-a contrazis în direct pe Gigi Becali, în plină criză la FCSB: “Sunt 100% convins de asta” 6 Gigi Becali pregăteşte schimbări radicale în primul 11 al FCSB-ului. Titularii care sunt OUT: “Altă formulă”
Citește și