Max Verstappen a câștigat cursa de sprint din Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY

De Alex Ioniță
Publicat: 4.05.2024, 13:17
Actualizat: 4.05.2024, 19:54

Max Verstappen a câștigat cursa de sprint din Marele premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY

Max Verstappen, în timpul cursei de sprint din Miami/ Profimedia

Cursa de sprint de la Marele Premiu din Miami a fost LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY. Max Verstappen a triumfat pe circuitul din Statele Unite ale Americii, fiind urmat de Charles Leclerc și Sergio Perez.

Max Verstappen a câștigat cursa de sprint, după ce a plecat din pole-position. Startul a fost unul nebun, Lance Stroll și Lando Norris fiind nevoiță să abandoneze.

Cursa de sprint din Marele Premiu de la Miami a fost LIVE, pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY

Final! Max Verstappen a câștigat cursa de sprint din Marele Premiu de la Miami! Pilotul olandez a fost urmat pe podium de Charles Leclerc și Sergio Perez, Daniel Ricciardo a făcut o cursă superbă și a încheiat pe locul patru.

Turul 14/19: Lewis Hamilton a avut o nouî încercare eșuată de a-l depăși pe Kevin Magnussen, însă pilotul de la Haas s-a apărat excelent. Yuki Tsunoda a profitat și l-a depășit pe Hamilton.

Turul 12/19: Kevin Magnussen a primit o penalizare de 10 secunde, în urma faptului că a ieșit de pe circuit, moment în care se apăra în fața lui Lewis Hamilton!

Turul 5/19: Sergio Perez a urcat pe locul al treilea, după ce l-a depășit pe Daniel Ricciardo.

Turul 4/19: S-a reluat cursa, cu Max Verstappen lider, urmat de Charles Leclerc și Daniel Ricciardo!

Turul 2/19: Safety car pe circuitul din Miami, după incidentele de la start! Pe lângă Lando Norris, și Lance Stroll e out din cursă, după ce a fost lovit de către Fernando Alonso. Pilotul spaniol, la rândul său, a fost lovit de Lewis Hamilton, însă va continua cursa.

Update 19:03: Start în cursa de sprint din Marele Premiu de la Miami! Max Verstappen a plecat perfect din pole-positon și a rămas lider, după primele viraje. Lando Norris, însă, a fost lovit și e out din cursă.

Update 18:55: În câteva momente, piloții vor pleca în turul de formare, înainte de startul în cursa de sprint.

Cursele de sprint au 100 de km, iar piloţii nu sunt obligaţi să intre la boxe. Primii opt piloţi sunt răsplătiţi cu puncte. Câştigătorul cursei primeşte 8 puncte, iar primii 8 piloţi primesc puncte în ordine descrescătoare.

Marele Premiu de la Miami este cel de-al doilea al sezonului în care se regăsește cursa de sprint. Primul a fost Marele Premiu al Chinei, desfășurat în perioada 19-21 aprilie.

Iată următoarele Mari Premii în care se vor organiza cursa de sprint:

Formula 1™, Formula 2 şi Formula 3 se vor vedea în următorii trei ani în AntenaPLAY. 24 de curse de Formula 1 vor fi în 2024 în direct pe Antena 1, Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY, pe canalul dedicat.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport in AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

• Marele Premiu al Spaniei e live în AntenaPLAY, în perioada 21-23 iunie
  • Campionatele Europene de Înot (17-23 iunie) sunt live în AntenaPLAY
  • Ce crezi că va face România în primul meci de la EURO 2024, cu Ucraina?

20:47

OFICIAL | Adrian Mititelu a deturnat un jucător din drumul spre Dinamo! Mijlocaşul a semnat cu FCU Craiova

20:44

România – Ucraina, LIVE TEXT (16:00)! „Tricolorii” debutează la EURO 2024! Echipele probabile

20:20

LIVE TEXTSlovenia – Danemarca 1-1. Janza a marcat în minutul 77. Eriksen deschise scorul după o fază de senzaţie

20:14

FotoPrimele imagini cu Constantin Budescu la noua echipă! „Magicianul” a jucat și primele minute în tricoul noului club

20:10

Scene incredibile, înainte de Anglia – Serbia! Fanii s-au bătut pe străzi şi poliţia a intervenit de urgenţă

19:35

Kylian Mbappe a anunțat că nu va participa la Jocurile Olimpice de la Paris! Superstarul de la Real Madrid a uimit pe toată lumea

1 FotoDin ce face bani, de fapt, noul soț al Larisei Iordache. Ce s-a aflat despre Cristian Chiriță, imediat după cununia civilăs 2 FotoLovitura uriaşă, de milioane de euro, pe care a dat-o Simona Halep, după ce şi-a vândut mai multe proprietăţi!s 3 VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei! Cursa e duminică (20:45, Antena Stars şi AntenaPLAY)s 4 Foto„Aroganță! A fost greu!” Cum a cucerit-o Horațiu Moldovan pe celebra sa iubită! Portarul naționalei a dat toate cărțile pe fațăs 5 Singura condiţie pentru ca Simona Halep să revină în top! Verdictul lui Gică Popescu: „Tenisul fără Simona e atât de sărac”s 6 Programul complet al meciurilor, din grupe, de la EURO 2024s