Austria – Irlanda de Nord 2-1. "Minunea" a ţinut numai şase minute! Calcule complicate în grupa României din Liga Naţiunilor

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 15.11.2020, 20:53

Profimediaimages

Austria a învins-o cu 2-1 pe Irlanda de Nord

Oaspeţii au deschis scorul cu un sfert de oră înainte de final, prin Josh Magennis. Bucuria jucătorilor lui Baraclough a fost de scurtă durată. Franco Foda s-a dovedit a fi extrem de inspirat şi a făcut două mutări salvatoare.

Irlanda de Nord, aproape de a produce surpriza înaintea confruntării cu România

Selecţionerul Austriei i-a introdus pe teren pe Schaub şi Grbic. Ambii au marcat şi au rezolvat soarta partidei. Atacantul lui Lorient şi-a trecut în cont o pasă decisivă (81) şi golul victoriei (87).

Irlanda de Nord a fost numai şase minute la egalitate de puncte cu România. Tricolorii aşteaptă să afle dacă vor câştiga la „masa verde” partida cu Norvegia, anulată din cauza problemelor cu care s-au confruntat nordicii. Pentru a scăpa de orice griji, sunt obligaţi să se impună miercuri, la Belfast.

Partida dintre Austria şi Irlanda de Nord a fost urmărită de Mirel Rădoi din cantonament. Meciul a fost analizat într-un mod inedit.

O parte din jucători deja s-au strâns alături de staff-ul tehnic la televizor, ceilalți vor sosi în curând, urmăresc împreună Austria – Irlanda de Nord în Liga Națiunilor. Adică adversarul nostru de miercuri evoluând în deplasare: analiză “pe viu” cu Rădoi pentru tricolori!„, au transmis oficialii de la FRF pe site-ul oficial.

Cum arată clasamentul grupei României din Liga Naţiunilor

15:23 Gică Hagi şi-a fixat obiectivul, înainte de Farul – Sepsi: „Cel mai important!” Cu ce probleme de lot se confruntă 14:05 EXCLUSIVVictor Piţurcă a răbufnit după declaraţiile lui Gigi Becali: „Nu mai vorbesc în viaţa mea cu Gigi Becali” 13:53 Se „rupe” Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut deja la derby-ul FCSB – CFR Cluj 13:11 David Popovici a ajuns să umble cu laptele românesc după el, de frica alimentelor contaminate 13:09 Adevărul din spatele relaţiei tensionate dintre Simona Halep şi Sorana Cîrstea: „A existat o rivalitate!” 12:39 Ce a putut face miliardarul Ion Ţiriac pentru o vedetă uriaşă a României. Totul a ieşit la iveală abia acum 12:30 Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară 11:56 Primul jucător care va pleca de la Dinamo, la finalul sezonului! Kopic a renunţat la serviciile lui 11:34 Primele mutări făcute de Dan Şucu la Rapid! Cine va fi noul director sportiv al echipei! Daniel Niculae, OUT 11:15 Gigi Becali s-a enervat pe Mihai Stoica! Ce a produs furia patronului de la FCSB: „Băi, nu te enerva aiurea!” Vezi toate știrile