Barcelona – PSG 1-4. Kylian Mbappe, performanţă URIAŞĂ pe Camp Nou. A reuşit trei goluri de poveste şi i-a "furat" coroana lui Messi

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 16.02.2021, 21:01

Kylian Mbappe a înscris de trei ori pe Camp Nou

Profimediaimages

Kylian Mbappe a fost magic în Barcelona - PSG 1-4

În lipsa lui Neymar, accidentat, Kylian Mbappe a fost MVP-ul grupării din Ligue 1. Chiar dacă Messi a deschis scorul din penalty, în minutul 27, francezii au revenit incredibil.

Kylian Mbappe a făcut spectacol în Barcelona – PSG 1-4

Mbappe a restabilit egalitatea după o fază superbă, în care apărarea Barcelonei a fost făcută şah-mat. A fost al 20-lea meci consecutiv în care PSG înscrie, în deplasare, în Champions League. Recordul este deţinut de Real Madrid (22).

Abia după pauză s-a descătuşat cu adevărat Kylian. A punctat din nou în minutul 65 şi l-a depăşit pe Zinedine Zidane în clasamentul marcatorilor francezi din fazele eliminatorii ale UEFA Champions League.

La scurt timp distanţă a punctat şi Moise Kean (70), dar golul serii a purtat tot semnătura lui Mbappe. Atacantul de 22 de ani a reuşit o execuţie fabuloasă. A şutat la colţul lung, spre vinclu, şi nu i-a dat nicio şansă lui Ter Stegen.

Mbappe a devenit al treilea jucător care înscrie un hat-trick în poarta Barcelonei, în competiţia stelelor. Numai Faustino Asprilla (Newcastle) şi Andriy Shevchenko au mai reuşit aşa ceva!

E Alexandru Chipciu un transfer potrivit pentru FCSB?

9:09 „Cum ţi s-a părut Radu Drăguşin?” Ange Postecoglou, reacţie fermă despre român imediat după Tottenham – Manchester City 0-2 9:02 FotoValentina Pelinel l-a dat de gol pe Cristi Borcea: „Are probleme!” Calvarul prin care trece omul de afaceri 8:37 Mihai Stoica a anunţat primul transfer al lui Gigi Becali la FCSB pentru grupele Ligii Campionilor: „Vine!” 8:36 Dan Petrescu îi face concurenţă lui Gigi Becali şi pregăteşte marea lovitură pe piaţa transferurilor! Atacantul aşteptat în Gruia 0:37 Ianis Hagi, cel mai bun jucător de la Alaves, în duelul cu Real Madrid! Reacţia fiului „Regelui”, după evoluţia stelară 0:34 Nota primită de Radu Drăguşin în Tottenham – Manchester City 0-2! Fundaşul român a avut intervenţia serii la Londra 0:25 Real Madrid – Alaves 5-0! Campioana din La Liga, victorie categorică! Ianis Hagi, cel mai bun jucător al oaspeţilor 14
23:57
Tottenham – Manchester City 0-2! „Cetăţenii”, pas uriaş spre titlul din Premier League! Radu Drăguşin a fost titular
14
23:48
Răsturnare de situaţie în cazul transferului lui Florinel Coman! Anunţul lui Mihai Stoica: „Nu s-a primit nicio ofertă!”
14
23:09
Jude Bellingham, gol spectaculos sub privirile lui Ianis Hagi! Englezul a ajuns la cifre fabuloase la Real Madrid

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu