Ce victorie! Marius Şumudică nu iartă pe nimeni în Turcia. Alex Maxim a marcat în succesul uriaş al lui Gaziantep cu Fenerbahce

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 19.12.2020, 17:04

Marius Şumudică

Abaca Press / AA/ABACA via Hepta

Marius Şumudică şi Alex Maxim au răpus-o pe Fenerbahce

Revenit pe bancă după ce şi-a ispăşit suspendarea, Şumudică a avut motive de bucurie încă din minutul 10. Vetrih a deschis scorul. Pelkas a restabilit egalitatea în minutul 24, dar până la pauză a marcat şi unul dintre cei doi români de pe teren.

Alexandru Maxim, marcator pentru Gaziantep în meciul cu Fenerbahce

Gaziantep a primit un penalty în minutul 40, iar Alexandru Maxim şi-a asumat răspunderea. Nu i-a dat nicio şansă portarului şi a marcat de la punctul cu var.

În prelungiri, Ozer a reuşit cel mai frumos gol al confruntării. A executat impecabil o lovitură liberă şi a stabilit rezultatul final, 3-1! Gaziantep a obţinut astfel prima victorie din istorie împotriva lui Fenerbahce, echipă care are în palmares 19 titluri de campioană!

Gruparea lui Şumudică a ajuns pe locul 4 şi mai are numai două puncte de recuperat faţă de Fenerbahce. Românul trece prin cel mai bun moment din carieră. A ajuns la 13 meciuri la rând fără eşec în toate competiţiile.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

18:25 Sponsorul lui Dinamo, acuzaţii teribile după ce „câinii” au ajuns aproape de Liga 2: „A fost o tentativă de puci în vestiar”! 17:51 „Pitbull” Tony da Silva, euforic după victoria cu Hermannstadt: „Muream pe teren, mușcam din adversar”! Ce a spus de Măldărăşanu 17:49 „Nu mă interesează nicio speculație” Marius Măldărășanu a făcut scandal la interviu după Hermannstadt – Poli Iași 0-1! 17:44 Foto„Eu am fost cuceritorul” Ilie Năstase, detalii incredibile despre relația cu celebra Diana Ross! Cât a durat povestea de dragoste 17:08 „E de la țară!” Gigi Corsicanu, atac total la adresa lui Paul Iacob! Nu l-a uitat, după ce a vrut să bată un fan 17:08 Poli Iaşi, victorie uriaşă cu Hermannstadt în lupta pentru rămânerea în Liga 1! Dinamo, foarte aproape de retrogradare 16:53 FotoCum o afecta celebritatea lui Mihai Stoica pe fiica sa, Teodora! „Memelușa” nu s-a ferit de cuvinte și a dat cărțile pe față 16:39 FotoDaniela Crudu a născut a doua oară! Ce putea să spună Gigi Becali despre ea, după scandalul teribil cu „Nilă” 16:25 „S-a rupt orice legătură!” Alex Băluță s-a certat cu Alexandru Mitriță! Dezvăluirea surprinzătoare a jucătorului de la FCSB 16:13 Siyabonga Ngezana a dezvăluit care a fost cel mai greu moment din cariera lui: „Mă urmăreşte, încă doare” Vezi toate știrile