Basarab Panduru, uluit după ce FCSB nu a tras pe poartă cu Nordsjaelland: „Nu ai ce explicație să găsești!”

Publicat: 10.08.2023, 23:49

Basarab Panduru ştie ce urmează, după hotărârea luată în procesul dintre CSA Steaua şi FCS

Basarab Panduru, în cadrul unei emisiuni / Orange Sport

Basarab Panduru a fost uluit după ce FCSB nu a tras pe poartă cu Nordsjaelland, deşi echipa lui Elias Charalambous a jucat o jumătate de oră cu un om în plus.

Basarab Panduru nu a înţeles de ce Andrea Compagno a fost schimbat în minutul 61 cu Valentin Gheorghe, iar FCSB a jucat ultima jumătate de oră fără un atacant de careu. De altfel, Compagno a avut o reacţie nervoasă după ce a fost schimbat.

Basarab Panduru, uluit după ce FCSB nu a tras pe poartă cu Nordsjaelland

„Să găsești ce? Nu ai ce explicație să găsești! Că ai vrut ce? Nu îmi dau seama, nu pot. Ăia în 10, tu în 11, iar prima schimbare după eliminare tu îl scoți pe Compagno, rămâi cu Lampard (n.r – se referă la Ovidiu Popescu) în teren și joci în față, la un moment dat, cu Olaru și Octavian Popescu, după care îl duci prin stânga, vine și Coman pe acolo.

Nu ai cum să gândești, indiferent cât ai vrea, ce au vrut să facă în momentul ăla”, a spus Basarab Panduru la orangesport.ro.

FCSB – Nordsjaelland 0-0. Roş-albaştrii nu au putut câştiga cu un om în plus

FCSB – Nordsjaelland 0-0. Elevii lui Elias Charalambous au încheiat la egalitate primul meci din „dubla” cu Nordsjaelland, din turul 3 preliminar al Conference League.

Meciul de pe Stadionul Steaua a început cu o veste proastă pentru FCSB. Unul dintre titularii echipei, Adrian Şut, s-a accidentat chiar la încălzire şi a fost înlocuit cu Ovidiu Popescu. Compagno a trimis primul şut spre poartă încă din minutul 2, dar fără precizie, apoi Târnovanu a intervenit bine la lovitura de cap a lui Frese, din minutul 5.

După o primă repriză echilibrată, partea secundă a avut un moment culminant în minutul 60, când Adamo Nagalo a primit al doilea cartonaş galben – după o intervenţie la Octavian Popescu – fiind eliminat. Cu avantajul unui jucător în plus, bucureştenii au cerut de două ori penalti, la Olaru şi Djokovic, însă arbitrul muntenegrean Boskovic nu a acordat nimic. Nygren a trimis în bară o lovitură liberă în minutul 90+3, iar FCSB încheie meciul fără să trimită nici un şut pe spaţiul porţii.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

22:55 Rapid – FCSB 2-0. Giuleştenii, prima victorie în play-off! Campioana, fără succes în faţa rivalei în acest sezon 22:35 LIVE VIDEOFanii lui PAOK au „aprins” Salonicul, după ce Răzvan Lucescu le-a adus un nou titlu! Imagini live cu sărbătoarea de pe stadion 22:34 Răzvan Lucescu, prima reacţie după titlul câştigat cu PAOK: „Boss, îți mulțumesc din toată inima. E pentru tine ce am reușit 22:32 „Eroic!” Reacţia presei din Grecia, după ce PAOK a câştigat titlul! Laude la scenă deschisă pentru Răzvan Lucescu 22:17 VideoRăzvan Lucescu, înconjurat de scutieri, după ce PAOK a câştigat titlul pe terenul rivalei Aris. Încăierare generală pe tunel 22:01 Răzvan Lucescu, definitiv în istoria lui PAOK după câştigarea titlului! Performanţa pe care nu a mai atins-o nimeni în 98 de ani 21:54 Jurgen Klopp, moment genial la despărţirea de Liverpool! A cântat cu fanii pentru noul antrenor al „cormoranilor” 21:50 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY! 21:45 VIDEOFanii lui PAOK sărbătoresc titlul pe teren propriu! Imagini de senzaţie de la arena Toumba 20:49 VIDEORăzvan Lucescu, tot mai aproape de titlu în Grecia! Explozie de bucurie a antrenorului român, la golul lui PAOK Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase