Charalambous riscă totul în Nordsjaelland – FCSB! I-a trimis în teren pe Compagno şi Miculescu

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 17.08.2023, 21:16

Elias Charalambous riscă totul în partida cu Nordsjaelland

Andrea Compagno, în tricoul lui FCSB / Profimedia

Charalambous riscă totul în Nordsjaelland – FCSB. La pauză a făcut două schimbări ultra-ofensive pentru a răsturna rezultatul şi a întoarce soarta calificării. Nordsjaelland – FCSB e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Condusă cu 1-0 la pauză, Elias Charalambous a decis că echipa sa trebuie să rişte. Şi a făcut două schimbări ofensive. Astfel, Au intrat pe teren Andrea Compagno şi Davi Miculescu şi au ieşit Octavian Popescu şi Ovidiu Popescu.

Charalambous riscă totul în FCSB – Nordsjaelland

Octavian Popescu a avut o prestaţie ştearsă în prima repriză a partidei cu Nordsjaelland şi a fost schimbat la pauză. Mai mult, Charalambous a decis că e momentul să îl scoată şi pe Ovidiu Popescu pentru a pune mai multă presiune pe apărarea danezilor.

Florinel Coman şi Adrian Şut, ratări uriaşe în debutul meciului!

Florinel Coman şi Adrian Şut au semnat ratări uriaşe în startul returului cu danezii. Cei doi jucători ai vicecampioanei ar fi putut deschide scorul în confruntarea din preliminariile Conference League.

Partida decisivă pentru calificarea în play-off-ul Conference League, Nordsjaelland – FCSB, se vede în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, cât şi în format live video, pe AS.ro.

FCSB a început în forţă duelul cu Nordsjaelland. În minutul 9, Florinel Coman a semnat o dublă ocazie pentru roş-albaştri

Mai întâi, „Mbappe de România” a primit o pasă în adâncime de la Risto Radunovic. Mijlocaşul a şutat în blocajul unui apărător al celor de la Nordsjaelland.

Ulterior, balonul a revenit la Florinel Coman, după ce a primit o pasă de Darius Olaru. Extrema roş-albastră nu a stat prea mult timp pe gânduri, şi a şutat superb, de la marginea careului. Balonul a fost respins in extremis de portarul danezilor, peste bara transversală.

Vezi mai jos video cu ratările lui Florinel Coman

Ulterior, la şase minute după ratările lui Florinel Coman, Adrian Şut a avut şi el şansa de a deschide scorul. Mijlocaşul FCSB-ului a primit balonul aproape la mijlocul terenului, şi a avansat spre poarta danezilor. Dintre cinci adversari, Şut a şutat puternic spre Hansen, însă portarul a respins în cele din urmă balonul.

Vezi mai jos video cu ratarea lui Adrian Şut

Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

22:00 PAOK – Panathinaikos 4-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu e pe primul loc în Grecia, cu o etapă înainte de final! 21:55 Dorinel Munteanu, criză de nervi, după golul marcat de Corvinul în finala Cupei României! Gestul făcut imediat 21:26 Ce a spus Simona Halep despre Patrick Mouratoglou, antrenorul care o pregătea când a fost depistată pozitiv: „Asta nu e adevărat” 21:17 „O tortură!” Cea mai dură reacţie, după ce Simona Halep a abandonat în primul tur al turneului de la Paris 21:08 Video„Sunt talente extraordinare!” Ion Marin, încântat de noua generaţia a României U18 20:50 Mihai Stoica a auzit ce a spus Gigi Becali şi a reacţionat imediat: „Faci asta şi poţi să deschizi capacul de la sicriu” 20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:45 Chelsea va încasa un bonus de pe urma transferului lui Eden Hazard la Real Madrid din 2019! Motivul este uluitor Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu