Dumitru Dragomir face praf arbitrajul din West Ham – FCSB 3-1: „Arbitrul hoţoman a comis-o”

De Viviana Moraru
Publicat: 9.09.2022, 8:25

Dumitru Dragomir, în timpul unui meci

Dumitru Dragomir îi ia apărarea lui Gigi Becali

Dumitru Dragomir, în timpul unui meci / Hepta

Dumitru Dragomir a criticat arbitrajul din West Ham – FCSB 3-1. Fostul şef de la LPF este convins că penalty-ul prin care englezii au egalat în minutul 68 a fost acordat în mod eronat de către centralul partidei.

FCSB a sperat că poate produce surpriza cu West Ham, în partida de debut din Conference League. Trupa lui Nicolae Dică a intrat cu avantaj la pauză, după golul superb înscris de Andrei Cordea. Ulterior, englezii au preluat conducerea după două goluri marcate în şapte minute.

Dumitru Dragomir face praf arbitrajul din West Ham – FCSB

Dumitru Dragomir a analizat jocul prestat de FCSB în partida cu West Ham. Acesta a ajuns la concluzia că jocul a fost „rupt” de deciziile centralului, în special la faza penalty-ului acordat la faultul lui Ştefan Târnoveanu.

Totodată, fostul şef de la LPF a lăudat prestaţiile unor jucători de la FCSB precum Malcom Edjouma şi Răzvan Oaidă. Cât despre Nicolae Dică, Dragomir consideră că ar trebui păstrat pe banca roş-albaştrilor măcar pâna la pauza competiţională din iarnă.

„Nu a fost niciun penalty, indiferent de părerea altora. Nu a fost și nu va fi niciodată! Portarul vine să dea cu pumnul și este faultat. Arbitrul hoțoman a comis-o. Convingerea mea este că a mai comis-o astăzi de două-trei ori.

FCSB a jucat bine până la schimbări. Atunci s-a ales praful de tot. Edjouma și Oaidă, chiar și Olaru au jucat bine. Plus portarul, chiar dacă a fost fricos la golul 3. Mie mi-a plăcut și Octavian Popescu, chiar dacă a greșit.

Mi-a plăcut, nu am jucat de la egal la egal, pentru că am fost dominați din primul până în minutul 95. Eu cred că Dică trebuie păstrat, ar trebui să i se acorde încredere măcar până în primăvară”, a declarat Dumitru Dragomir, conform gsp.ro.

Verdictul specialistului după penalty-ul primit de West Ham cu FCSB

S-a aflat verdictul specialistului după penalty-ul primit de West Ham în meciul cu FCSB, din grupele UEFA Conference League. Ion Crăciunescu a anunţat care este, în perspectiva sa, decizia corectă.

Fostul mare arbitru român i-a dat dreptate „centralului” partidei. Crăciunescu e de părere că francezul Benoit Bastien nu a greşit pe stadionul din Londra şi că Târnovanu a faultat.

Portarul nu joacă mingea. Dacă nu joacă mingea şi adversarul joacă mingea şi îl loveşte, atunci înseamnă că a fost penalty! Este o dispută pentru minge între doi oameni. Unul joacă mingea şi nu face nimic, joacă mingea, şi cel de-al doilea nu o joacă şi ajunge în contact cu cel care face mingea. E clar„, a declarat Ion Crăciunescu la PRO Arena.

Andrei Cordea a răbufnit după West Ham – FCSB 3-1

Andrei Cordea a răbufnit după West Ham – FCSB 3-1. Marcatorul roş-albaştrilor la Londra este ferm convins că vicecampioana României putea să câştige confruntarea dacă englezii nu primeau lovitură de la 11 metri.

„Cred că am practicat un fotbal foarte bun. Este normal să ne domine, am jucat al ei acasă. Probabil dacă nu se acorda penalty-ul, noi am vorbit în vestiar și nu a fost, cred că nu pierdeam meciul.

Mi-am dorit foarte mult să marchez, dar mă bucuram mult mai mult dacă astăzi reușeam să scoteam un rezultat pozitiv, pentru că meritam asta. Țin să le mulțumesc tuturor suporterilor prezenți, Peluzei Nord, când am marcat i-am auzit și s-a ridicat părul pe mine”, a declarat Andrei Cordea.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

19:33

Max Verstappen, semne de întrebare după calificările Marelui Premiu al Belgiei: „Nu ştiu cât de rapizi vom fi mâine”

19:30

LIVE VIDEOCursa de sprint din Formula 2 din Belgia este ACUM în AntenaPLAY! Vreme ploioasă la Spa

19:25

UPDATETeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 1. Performanțe obținute de tricolori la canotaj, tenis şi tenis de masă!

19:19

Jaqueline Cristian, victorie fabuloasă cu Caroline Garcia! Performanță uriașă! Irina Begu și Ana Bogdan, eliminate de la JO 2024

18:36

Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu s-au calificat în sferturi la dublu mixt, la Jocurile Olimpice 2024! Victorie superbă la Paris

18:28

Helmut Duckadam a analizat-o pe FCSB și l-a readus cu picioarele pe pământ pe Gigi Becali: „Champions League? Să fim serioși!”

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil