De ce ne-a fost frică nu am scăpat. Erling Haaland s-a distrat cu defensiva lui Rădoi! Starul Norvegiei a dat recital

Publicat: 11.10.2020, 17:32

Haaland

Profimediaimages

Erling Haaland a înscris trei goluri în poarta României

Atacantul Borussiei Dortmund nu a marcat împotriva Serbiei, în barajul pentru prezența la Campionatul European, dar s-a răzbunat pe tricolori. Nu i-a dat nicio șansă lui Tătărușanu.

Erling Haaland, evoluție stelară cu România

Minutul 13 a fost unul cu noroc pentru vârful selecționatei conduse de Lagerback. A deschis scoru din pasa lui Martin Odegaard. Mijlocașul de la Real Madrid l-a servit perfect pe Haaland și în repriza secundă. Vârful care are o cotă de piață de 80 de milioane de euro a reușit „dubla” în minutul 64.

Haaland a continuat să nu poată fi oprit de defensiva României. A marcat pentru 4-0 cu un sfert de oră înainte de final. Atacantul Borussiei Dortmund a rămas și de două ori singur cu portarul României, dar Tătărușanu a reușit să îl blocheze.

Mirel Rădoi a avertizat, înaintea confruntării de la Oslo, că se teme de calitățile pe care le are puștiul care însrie pe bandă rulantă și în Bundesliga.

E clar că este un atacant de clasă mondială. Nu cred că mai are nevoie de nicio prezentare de la cineva din partea staff-ului sau vreunul dintre jucători să nu-l recunoască pe Haaland ca fiind unul dintre cei mai buni atacanți„, a fost anunțul făcut de Mirel Rădoi la conferința de presă.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

23:41 Decizie peste capul lui Gigi Becali la FCSB! Jucătorul care a lipsit fără acordul milionarului: „I-a dat drumul fără să-mi spună” 23:31 Alex Mitriţă a dat răspunsul final în privinţa ofertei de la FCSB! Ce a spus despre echipa naţională 23:26 „Trebuie să fim serioși!” Elias Charalambous, prima reacție după Universitatea Craiova – FCSB 2-0! 23:18 Octavian Popescu a anunţat că se operează: „În ultimul an am jucat cu o problemă la gleznă”! Cât va lipsi de pe teren 23:11 „Nu au jucat cu nicio presiune” Andrei Ivan rămâne cu picioarele pe pământ după ce a marcat în Universitatea Craiova – FCSB 2-0! 23:07 Darius Olaru, răbufnire uluitoare la adresa arbitrului: „Băi, prostule!” Faza care l-a scos din minţi 22:57 Jucătorul dorit de Gigi Becali semnează în Qatar! Transferul de milioane, ratat de patronul de la FCSB 22:36 Luis Enrique, atac la adresa rivalilor de la Borussia Dortmund. Antrenorul lui Kylian Mbappe nu s-a ferit de cuvinte 22:30 Universitatea Craiova – FCSB 2-0. „Roş-albaştrii”, la prima înfrângere din play-off. Echipa lui Mihai Rotaru o egalează pe CFR 22:10 „O echipă îngenuncheată, nu poate să alerge” Florin Prunea i-a făcut praf pe jucătorii formaţiei care e aproape de Liga a 2-a! Vezi toate știrile