Liechtenstein – România | Mirel Rădoi a dat ordin: “Lucrurile astea trebuie să înceteze”. Avertisment clar al selecţionerului

Gabriel Zamfirescu Publicat: 13 noiembrie 2021, 19:03

Comentarii
Liechtenstein – România | Mirel Rădoi a dat ordin: Lucrurile astea trebuie să înceteze. Avertisment clar al selecţionerului

AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mesaj clar al lui Mirel Rădoi înainte de Liechtenstein – România. Selecţionerul nu mai vrea ca vreun oficial al Federaţiei să ţipe la jucători, în timpul partidei. Rădoi a fost deja deranjat de atitudinea directorului tehnic al FRF, Mihai Stoichiţă, de la meciul cu Islanda.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi a dat ordin

Atunci, Stoichiţă, pe final de meci, a început să dea indicaţii tactice jucătorilor. Chiar dacă îl înţelege pe Stoichiţă, Rădoi nu este de acord cu un asemenea comportament şi nu mai vrea să se întâmple acest lucru la echipa naţională„Am discutat cu Stoichiță, nu vă pot spune totul. Dânsul a vrut să încurajeze băieții, sunt trăiri pe care le-a avut. E fost antrenor, nu e ușor, îl înțeleg. Are pasiune, depune suflet, dar lucrurile astea trebuie să înceteze. Dacă altcineva va accepta asta, nicio problemă, dar eu când aud oameni implicați direct am o problemă. Sunt spectatori care pot țipa orice, nu avem cum să-i controlăm”, a spus Mirel Rădoi la conferinţa de presă dinaintea meciului cu Liechtenstein.

România, la mâna Islandei

România este pe locul 3 în grupă înaintea ultimei etape a preliminariilor Mondiale. Tricolorii sunt la mâna Islandei care nu mai are nicio şansă. Nordicii ar trebui să încurce Macedonia de Nord, iar tricolorii să bată în Liechtenstein pentru ca naţionala lui Mirel Rădoi să mai poată prindă locul secund, cel care ne-ar duce la barajele de Mondiale.

”A rămas o doză de dezamăgire. Nu suntem foarte bine. Sper să arătăm frustrarea în prima repriză mâine seară. Nu va trece foarte ușor dezamăgirea. Am trecut prin momente din astea. Nu le vom spune rezultatul, indiferent care va fi scorul. Nu cred că vor 100% conectați la partida asta.

Dacă Islanda știa că nu mai are nicio șansă, o poate face și mâine seară. Avem mai multe de pierdut decât de câștigat. Va fi o rușine dacă nu câștigăm. Va fi un eșec pentru mine. Federația va trebui să facă această evaluare. Mă întreb și eu dacă Federația ar vrea să continue cu mine”, a declarat Mirel Rădoi la conferința de presă dinaintea meciului cu Liechtenstein.

Reclamă
Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:41

Uluitor! Trei retrogradări consecutive din Liga 1. Jucătorul “blestemat” de la Hermannstadt

23:38

Cristian Neguț ştie de ce a retrogradat Hermannstadt: “Suntem vinovați toți, de la conducere, până la doamna de la spălătorie”

23:22

Jucătorii lui FC Voluntari au dat buzna peste Florin Pîrvu după promovare și au început să cânte. Ce au scandat

23:16

Jucătorii lui Hermannstadt, făcuţi zob de galerie! “Ne-ați băgat în B, mercenarilor! Să nu mai călcaţi în Sibiu!”

23:14

Florin Pîrvu, declaraţii emoţionante. “Soţia mea de sus mă veghează!” A promovat la doi ani de la decesul ei

23:06

“Aproape că nu mi-a venit să cred”. Anghel Iordănescu, uluit după ce FC Voluntari a revenit în Liga 1

1 E oficial! Andrei Coubiș a semnat pe 3 ani. Pe ce bani s-a făcut mutarea: “S-a emis factura” 2 NEWS ALERTOFICIAL | Bombă în Liga 1. Internaţionalul român fost la FCSB a semnat cu o rivală 3 Salariu de 1.500.000 de dolari pentru Assad Al-Hamlawi. Clubul uriaş care îl transferă! 4 Fundaşul pe care FCSB îl transferă: “Aproape rezolvat”! Anunţ şi despre Kennedy Boateng 5 EXCLUSIVAdi Mutu, aproape de revenirea în Liga 1! E pe lista unui club de play-off 6 FotoCât valorează “Palatul” lui Gigi Becali. Cine îl deţine în acte, de fapt! L-a cedat “în secret”
Citește și