Ne-a lăsat muți! Gafa uluitoare a arbitrului a decis meciul din Ucraina: "Așa simulare nu am mai văzut de mult"

De Antena Sport
Publicat: 9.10.2020, 17:27

Captură Prima TV

România a pierdut în Ucraina

Adrian Mutu țintea a treia victorie la rând pe banca naționalei de tineret, însă planurile i-au fost date peste cap de arbitru.

În minutul 79, arbitrul a acordat un penalty inexistent pentru Ucraina la un duel între Marin și Tsitaishvili. Deși nu a fost contact, arbitrul a dat penalty.

La tineret a fost o simulare. Așa simulare nu am mai văzut de mult. Nu cred că am fi meritat victoria„, a spus Ioan Andone la Digisport.

Meciul a fost arbitrat de kazahul Furkat Atazhanov, ajutat de Samat Tergeussizov şi Darkhan Tulegenov, iar cel de-al patrulea oficial a fost Grigoriy Moskovchenko. În următorul meci, „tricolorii mici” vor evolua pe 13 octombrie, la Giurgiu, cu Malta.

Programul tricolorilor U21 în preliminariile EURO 2021:

29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:33
Românul care l-a surclasat pe Ion Ţiriac în topul miliardarilor. Anunţul făcut direct de americani
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”
29
22:27
Rapid – Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungirile partidei şi au urcat pe locul 2 în play-off!
29
22:18
EXCLUSIVVictor Piţurcă a comentat transferul lui Coman în Qatar: „Trebuia să facă pasul acum doi-trei ani”! Avertisment pentru „Mbappe”
29
22:10
(P) Festivalul reducerilor Xiaomi Fan Fest: smartphone-urile și gadget-urile momentului, cadouri inspirate la prețuri atractive

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante