România – Liechtenstein | Alin Toşca a marcat primul gol pentru echipa naţională. Manea a înscris din pasa lui Ianis Hagi

De Antena Sport
Publicat: 5.09.2021, 22:16

România a avut un start fantastic în partida cu Liechtenstein. Elevii lui Mirel Rădoi au luat în serios avertismentul selecţionerului şi au pus „tunurile” pe cei de la Liechstentein. Alin To;ca a deschis scorul în minutul 11 cu un şut superb de la marginea careului. Acesta a fost primul gol reuşit de fundaşul de 29 de ani în tricoul naţionalei.

Tricolorii au continuat să atace, iar Manea a marcat în minutul 18, după ce a primit o pasă perfectă primită de la Ianis Hagi.

Avertismentului lui Mirel Rădoi, înainte de România – Liechtenstein

Mirel Rădoi şi-a avertizat jucătorii înaintea partidei cu Liechtenstein. Selecționerul a cerut concentrare pentru că meciul nu este câștigat de la început.

Dacă ne luăm după câteva rezultate pe care ei le-au reușit în grupă și dacă mai dăm timpul înapoi și vedem că au unele victorii în 2020, cred că ne poate aștepta un meci dificil, cu atât mai mult dacă noi vom crede că vom obține o victorie sigură. Va trebui să fim atenți.

E posibil să schimb sistemul de joc. Dar mai mult ne-ar interesa să putem schimba dinamica în timpul jocului, indiferent care ar fi sistemul inițial. Nu voi juca mai pragmatic. Depinde de fiecare meci în parte”. „, a spus selecționerul Mirel Rădoi.

21:29 Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri 21:00 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY 20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi