EURO 2020 | Mikel Oyarzabal, ghinionistul de serviciu în Italia – Spania! Atacantul lui Luis Enrique a ratat ocazii uriaşe

De Dragoș Vasile
Publicat: 6.07.2021, 23:44

Mikel Oyarzabal

Prima mare ocazie ratată de atacant a venit în minutul 40, când a trimis un şut spre poartă. Totuşi, acesta nu l-a putut învinge pe Gianluigi Donnarumma pentru că şutul a fost cu mult pe lângă.

Mikel Oyarzabal, ghinionistul de serviciu în Italia – Spania! A ratat ocazii uriaşe

Oyarzabal a ratat din nou o mare ocazie în minutul 58, cu doar două minute înainte ca Federico Chiesa să deschidă scorul. Fotbalistul lui Real Sociedad a şutat puternic, însă Donnarumma a avut o paradă de senzaţie.

Luis Enrique a decis să îl schimbe pe atacant în minutul 70. În locul său a intrat Gerard Moreno.

Luis Enrique i-a taxat pe criticii lui Alvaro Morata, dar l-a ţinut pe atacant pe banca de rezerve

Alvaro Morata trecut printr-o dramă după meciurile din grupa de la EURO 2020. Atacantul lui Juventus a primit ameninţări cu moartea în urma celor 3 partide. „Ne dorim să îţi moară copiii”, e unul dintre mesajele teribile primite de internaţionalul spaniol.

„Ce se întâmplă e suficient de grav încât poliția să intervină! E o crimă! Insultarea familiei sale e o problemă serioasă care trebuie analizată de autorități şi rezolvată urgent, așa cum trebuie. Vorbim despre soția și copiii lui„, a reacţionat atunci Luis Enrique, după declaraţiile şocante oferite de Morata.

Chiar dacă Luis Enrique i-a taxat pe criticii atacantului, selecţionerul a decis să îl lase pe banca de rezerve în confruntarea cu Italia. Mikel Oyarzabal a fost cel care i-a luat locul în echipa de start.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

8:17 Ce a putut spune Gigi Becali despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid. Declaraţii incredibile ale patronului de la FCSB 0:36 FotoKyren Wilson a câştigat Campionatul Mondial de snooker! L-a învins pe Jak Jones în finala de la Crucible 0:19 Marius Niculae a vorbit de un transfer „bombă” la Sporting Lisabona după ce „Leii” au luat titlul: „Sper să vină Ronaldo” 0:15 Gigi Becali, anunțul momentului despre revenirea lui Florin Tănase la FCSB! A spus totul după 0-2 cu Universitatea Craiova 0:00 Jucătorii făcuți praf de Gigi Becali după 0-2 cu Universitatea Craiova. Cine l-a impresionat: „O să fie fotbalist mare!” 6
23:58
Gigi Becali, „aroganţa” serii după înfrângerea cu Universitatea Craiova: „Aduceţi-ne antrenori, Gâlcă nu e de talia mea”
6
23:41
Decizie peste capul lui Gigi Becali la FCSB! Jucătorul care a lipsit fără acordul milionarului: „I-a dat drumul fără să-mi spună”
6
23:31
Alex Mitriţă a dat răspunsul final în privinţa ofertei de la FCSB! Ce a spus despre echipa naţională
6
23:26
„Trebuie să fim serioși!” Elias Charalambous, prima reacție după Universitatea Craiova – FCSB 2-0!