Întrebarea care l-a iritat pe Gică Hagi, după eliminarea României de la EURO: „Nu e problema mea!” Ce a spus de Ianis

Publicat: 2.07.2024, 21:07

Întrebarea care l-a iritat pe Gică Hagi, după eliminarea României de la EURO: Nu e problema mea!

Întrebarea care l-a iritat pe Gică Hagi, după eliminarea României de la EURO: "Nu e problema mea!"

Gică Hagi, în timpul unui meci / Hepta

Întrebarea care l-a iritat pe Gică Hagi, după România – Olanda 0-3. Tricolorii au luptat admirabil în meciul cu Olanda, dar nu au putut să facă faţă „Portocalei Mecanice”. România se opreşte în optimile de finală de la EURO 2024. Gakpo şi Malen, cu o dublă, au marcat golurile partidei.

România s-a oprit în faza optimilor de finală la EURO 2024, după ce a pierdut cu 0-3 meciul cu Olanda. Naţionala lui Edi Iordănescu a fost depăşită clar de Olanda.

Întrebarea care l-a iritat pe Gică Hagi, după eliminarea României de la EURO

Au intrat în istorie, au făcut lucruri foarte bune. E clar că ai adversari bune. S-a văzut că Olanda a controlat şi ritmul şi intensitatea meciului. Trebuie să ne uităm înainte, să te gândeşti ceai de făcut, ca să devii şi mai buni. Ei ne-au arătat că pot, dispar întrebările. Nu m-am speriat la faza cu Ianis, face parte din fotbal, care e un sport de contact. Felicitări tuturor, toată România merită, am fost la EURO. De aici începe un proces de creştere. E greu să tragi concluzii acum, important e că au făcut bine, să avem încredere şi curaj. Au trecut de grupă, au arătat lucruri bune. În fotbal, poţi să devii cât mai bun. A progresa trebuie să fie un cuvânt important pentru noi. Sunt mândru de echipa României, de toţi. Nu e problema mea, nu sunt întrebări pentru mine (n.r. – despre viitorul lui Edi) „, a spus Gică Hagi la sport.ro.

România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabil

Tricolorii au început curajos meciul de la Munchen, fără ocazii mari de gol, dar stând sus în teren, la pressing. Dennis Man a şutat puţin peste poartă în minutul 13, dar olandezii au deschis scorul în minutul 20. Cody Gakpo a primit pe stânga, l-a depăşit pe Raţiu şi a şutat la colţul scurt, fără speranţe pentru Niţă. Replica noastră a venit în minutul 24, când Man a primit în careu, de la Stanciu, dar a trimis pe lângă poartă din poziţie bună. Drăguşin a intervenit salvator la o pasă care putea ajunge la Depay, în minutul 27, iar în minutul 31 a respins în corner centrarea lui Dumfries.

Acelaşi Dumfries s-a ciocnit violent cu Mogoş, în minutul 33, iar jucătorul nostru a fost nevoit să părăsească terenul. Pe final de repriză atacurile olandezilor s-au intensificat, însă fără rezultat pe tabela de marcaj. Elevii lui Iordănescu au intrat bine în repriza secundă, însă Racoviţan a salvat un gol pentru adversari, în minutul 53, respingând din faţa porţii. Şutul lui Drăguş, din minutul 59, a fost blocat, iar după zece minute Cody Gakpo a înscris, însă golul a fost anulat după consultarea VAR. Presiunea olandeză a dat rezultate în minutul 83, când Malen a înscris pentru 2-0. Pe final acelaşi Malen a stabilit rezultatul final, 3-0 în minutul 90+3, şi echipa Ţărilor de Jos merge mai departe, în sferturi.

• Marele Premiu de Formula 1 al Marii Britanii e live în AntenaPLAY, în perioada 5-7 iulie
  • Turneul de tenis de masă WTT Star Contender Bangkok 2024 e live în AntenaPLAY, în perioada 2-7 iulie
  • Cine crezi că va câştiga EURO 2024?

14:33

„Nu cred în generații!” Mircea Lucescu, mesaj ferm după parcursul remarcabil al României de la EURO 2024! Comparația cu anii ’90

14:14

Mesajul lui Pedri, după ce Toni Kroos l-a făcut să rateze fazele finale ale EURO 2024: „Cariera ta va rămâne pentru totdeauna”

13:52

Manuel Akanji, la pământ după ce a ratat un penalty în Anglia – Elveția: „Am dezamăgit întreaga țară!”

13:28

Căpitanul Turciei s-a prăbușit emoțional și a început să plângă, după eliminarea de la EURO 2024! Imagini emoționante

13:10

Legendarul John Cena se retrage din wrestling

12:35

Rolul uriaş avut de Gică Hagi la EURO 2024. Dezvăluirea din interiorul vestiarului naţionalei României

1 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024s 2 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norriss 3 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabils 4 FotoPrimele imagini cu Kira Hagi, în braţele iubitului. Momente tandre, surprinse la Munchen înainte de România – Olandas 5 VIDEOGabriel Bortoleto a câştigat cursa de Formula 2 din Austria, LIVE în AntenaPLAY! Victorie uriaşă pentru brazilians 6 FotoCum arată soţia lui Virgil van Dijk! Povestea desprinsă din filme a adversarului României de la EURO 2024s

Zodii norocoase în ziua de 7 iulie 2024. Nativii care se pot bucura de tot ce e mai bun