Mihai Lixandru a urlat de durere pe gazon în PAOK – FCSB şi a fost luat cu targa. A fost schimbat cu Edjouma

Publicat: 3.10.2024, 23:08.

Mihai Lixandru a urlat de durere pe gazon în PAOK - FCSB şi a fost luat cu targa. Mijlocaşul de la FCSB s-a accidentat în prelungirile primei reprize

Mihai Lixandru a urlat de durere pe gazon în PAOK – FCSB şi a fost luat cu targa. Mijlocaşul de la FCSB s-a accidentat în prelungirile primei reprize.

Ghinion teribil pentru Mihai Lixandru. Mijlocaşul campioanei României s-a accidentat grav în finalul primei reprize.

Mihai Lixandru şi-a înfipt crampoanele în gazon şi s-a răsucit pe piciorul stâng. Mijlocaşul de la FCSB a urlat de durere şi nu a mai putut continua partida. Imediat, acesta a fost înlocuit cu Edjouma. La ultima fază a primei reprize, FCSB avea să deschidă scorul prin Bîrligea.

Adrian Şut şi-a spart nasul în PAOK Salonic – FCSB!

Adrian Şut şi-a spart nasul în PAOK Salonic – FCSB. Campioana României joacă pe terenul campioanei Greciei într-un meci din etapa a doua a grupei principale din Europa League, partidă care este transmisă în format LIVE TEXT pe AS.ro.

După doar două minute şi jumătate, jocul a fost oprit după ce Adrian Şut a încasat o lovitură în plin de la un jucător din echipa lui Răzvan Lucescu.

Într-un duel cu Camara, Adrian Şut a primit un cot direct în nas. Imediat, mijlocaşul FCSB-ului a început să sângereze, iar echipa medicală a fost chemată pe teren.

Adrian Şut a primit îngrijiri medicale şi, din fericire pentru Elias Charalambous, mijlocaşul a continuat partida, chiar dacă a încasat o lovitură serioasă.

Câteva minute mai târziu, într-un duel care i-a avut ca protagonişti pe aceeaşi jucători, Adrian Şut a fost cel care l-a lovit pe Camara. Spre deosebire de faza din minutul 3, arbitrul nu a scos cartonaşul din buzunar.

Echipele de start în PAOK Salonic – FCSB

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 19:00, exclusiv în AntenaPLAY
  • Se va impune Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers?

1:12 4 oct.

Răzvan Lucescu, resemnat după PAOK – FCSB 0-1: „Orice ai face, nu reuşeşti”. Ce a zis despre „şiretlicurile” campioanei României

0:44 4 oct.

Darius Olaru a ieşit la atac după eliminarea din PAOK – FCSB 0-1: „Arbitrul a inventat acel cartonaş roşu!”

0:40 4 oct.

„Şi-a scos banii!” Gigi Becali, dat pe spate de Daniel Bîrligea după PAOK – FCSB 0-1! Veste dură despre Lixandru: „E grav”

0:33 4 oct.

„Vine Ianis Hagi la FCSB?” Anunţul făcut la miezul nopţii de Gigi Becali

0:20 4 oct.

„Ferguson e mai puternic decât Răzvan Lucescu!” Gigi Becali, show total în faţa stadionului din Salonic: „Suntem coşmarul lui!”

0:16 4 oct.

„Un miracol!” Daniel Bîrligea, după ce a marcat golul victoriei în PAOK – FCSB 0-1: „Nu ne mai fură nimeni punctele”

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 5 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 6 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sales

5 zodii chinezești care atrag noroc și iubire în luna octombrie 2024. Vezi dacă te numeri printre ele

Singurătatea se termină pentru aceste trei zodii pe 3 octombrie 2024. Nativii care pot vedea luminița de la capătul tunelului