Alex Maxim este de neoprit în Turcia, chiar şi fără Şumudică! Mijlocaşul lui Gaziantep a marcat al 11-lea gol în campionat, într-un meci nebun cu Galatasaray

Publicat: 29.01.2021, 17:03

Alex Maxim

Twitter FutbolArena

Gaziantep - Galatasary 1-2

Galatasaray a deschis scorul în minutul 24 prin Ryan Babel, servit excelent de Younes Belhanda. Fostul atacant de la Liverpool a trimis balonul în plasa porții lui Gaziantep, însă arbitrul a anulat reușita pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Galatasaray, trei goluri anulate de VAR cu Gaziantep

Ryan Babel a marcat din nou în minutul 26. Acesta a fructificat o pasă furnizată de Taylan, însă arbitrajul video a anulat din nou reușita atacantului lui Galatasaray.

Emre înscris și el în minutul 32, iar Galatasaray putea să încheie conturile partidei încă din prima repriză. VAR-ul a intervenit însă din nou și a anulat reușita oaspeților și de această dată.

Galatasaray a mai avut un gol anulat în minutul 90, dar fără a fi nevoie de intervenția arbitrajului video. Jucătorul oaspeților a fost într-o poziție clară de ofsaid.

Gaziantep – Galatasaray 1-2

Oaspeții și-au văzut prima reușită validată pe tabela de marcaj în minutul 51. Ryan Babel a pasat ideal pentru Henry Onyekuru, care nu a iertat față în față cu portarul lui Gaziantep.

Liderul din Super Lig și-a dublat avantajul în minutul 77. Onyekuru a realizat ceea ce VAR-ul i-a interzis lui Babel. Fostul atacant de la AS Monaco și Everton a făcut “dubla” si a risipit emoțiile în privința câștigătoarei.

Alex Maxim și Alin Toșca au fost integraliști la Gaziantep. Maxim a fost foarte activ în repriza a doua și a creat câteva ocazii importanta pentru echipa sa. Mijlocașul naționalei României a înscris golul de onoare pentru Gaziantep după ce a transformat un penalty în minutul 90+7. A fost al 11-lea gol înscris de Maxim în acest sezon de Super Lig.

Grație victoriei de astăzi, Galatasaray s-a apropiat la două puncte de liderul Besiktas, însă rivala din oraș are un meci mai puțin disputat. De cealaltă parte, Gaziantep a ajuns la trei meciuri fără victorie și ar putea să cadă în afara locurilor de Cupe Europene.

1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”
1
21:48
Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului