Alexandru Cicâldău a ratat un penalty în minutul 90+13! Mijlocașul român putea aduce victoria echipei sale, Ittihad Kalba, în Emirate

De Sebastian Cristian
Publicat: 18.03.2023, 22:12

Alexandru Cicâldău a ratat un penalty în Emirate

Alexandru Cicâldău a ratat un penalty în minutul 90+13

Alex Cicâldău / Instagram

Alexandru Cicâldău a ratat un penalty în minutul 90+13! Mijlocașul român putea aduce victoria echipei sale, Ittihad Kalba, în campionatul din Emiratele Arabe Unite.

Alex Cicâldău a fost convocat de selecționerul Edi Iordănescu pentru meciurile cu Andorra și Belarus din campania de calificare la EURO 2024. Partida Andorra – România va putea fi urmărită, în exclusivitate, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Meciul va avea loc sâmbătă, 25 martie, de la ora 21:45.

Alexandru Cicâldău a ratat un penalty sâmbătă, în minutul 90+13 al meciului dintre Ittihad Kalba şi Al-Wasl, la scorul de 1-1, în campionatul din Emiratele Arabe Unite, anunță news.ro

Românul a fost titular la Al Ittihad Kalba, care a deschis scorul în minutul 3 al meciului disputat pe teren propriu cu formaţia Al-Wasl. Autorul golului a fost Ramirez. Oaspeţii au egalat în minutul 17, dintr-un penalti transformat de Lima.

Gazdele au alergat după golul victoriei, iar oaspeţii au avut doi jucători eliminaţi – pe Poblete în minutul 62, iar pe Sidibe în minutul 90+11. În minutul 90+13 Al Ittihad a primit o lovitură de pedeapsă, executată şi ratată de Alexandru Cicâldău, iar meciul s-a încheiat la egalitate.

În clasamentul din Pro League, campionatul din Emiratele Arabe Unite, Al Ittihad se află pe locul 8, cu 26 de puncte, iar Al-Wasl este pe 4, cu 40 de puncte.

Basarab Panduru a vorbit despre neconvocarea lui Andrei Ivan la națională!

Basarab Panduru a vorbit despre neconvocarea lui Andrei Ivan la națională! În luna martie, România va juca împotriva Andorrei și Belarusului, în preliminariile pentru EURO 2024.

Partida Andorra – România va putea fi urmărită, în exclusivitate, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Meciul va avea loc sâmbătă, 25 martie, de la ora 21:45.

Basarab Panduru consideră că Andrei Ivan ar fi meritat convocat la naționala României. Totodată, este de părere că jucătorul Universității Craiova nu va mai îmbrăca tricoul naționalei României, cât timp selecționer va fi Edi Iordănescu.

„Ivan ar fi meritat, eu zic că da. Are 9 meciuri și 6 goluri, unul singur din penalty. Cred că ar fi meritat. A intrat într-un alt moment al vieții lui fotbalistice, anul ăsta confirmă, după cele 14 marcate anul trecut. Nu a căzut, cam cum se întâmplă cu tot românul.

Mie mi se pare că e bine. Să facem o comparație mai la obiect. Ce jucători au fost convocați în partea stângă? El în general acolo joacă.

Să știi de la mine. După părerea mea, Ivan nu va mai fi chemat deloc la națională cât e Edi Iordănescu! Mă face să cred că dacă el e mai în formă decât adversarii pe post și nu e chemat, înseamnă că e o mare problemă din urmă, pe care selecționerul nu i-o spune.

Dacă nu îl iei acum, cum să îl mai chemi mâine? Nu va mai fi convocat niciodată! Spre asta mă face să mă duc, să cred”, a declarat Basarab Panduru, pentru orangesport.ro.

14:19 FotoDezvăluire incredibilă despre Ianis Hagi, după ce a fost la Muntele Athos: „L-am văzut schimbat!” Gestul făcut de Gică Hagi 14:09 CFR Cluj – Rapid, 21:30, LIVE TEXT. Dan Petrescu debutează în noul mandat. Giuleștenii, în criză totală. Echipele probabile 13:42 Canelo Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie: „Nu cred că sunt cel mai bun din istorie” 13:33 EXCLUSIVDarius Olaru, pregătit pentru sărbătoarea de titlu a FCSB-ului. Mesajul căpitanului pentru fani: „Un stadion plin!” 13:07 FotoCristi Borcea, în culmea fericirii de Paşte! Valentina Pelinel a făcut public totul 12:26 Ladislau Boloni s-a prăbușit emoțional după ce a ajuns aproape de retrogradare: „Nu știu dacă să urlu! Luăm două zile somnifere” 12:22 VIDEOEliza Samara şi Andreea Dragoman, victorie clară în proba de dublu la Saudi Smash 2024. Competiţia e exclusiv în AntenaPLAY 11:36 Foto„A venit iepurașul!” Milionarul Arpad Paszkany, cadou fabulos pentru iubita cu 24 de ani mai tânără. Antonela este în extaz 11:34 Iga Swiatek a câştigat turneul de la Madrid, după o revenire fabuloasă în finala cu Sabalenka 11:09 Marele Premiu de Formula 1™ de la Miami va fi în direct pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY, de la ora 23:00 Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi