Arsenal – Slavia 1-1 | Ce notă a primit Nicolae Stanciu după egalul dramatic de pe Emirates. Cehii, favoriţi la calificarea în semifinalele Europa League

De Antena Sport
Publicat: 9.04.2021, 5:37

Nicolae Stanciu, în Arsenal - Slavia 1-1

Profimediaimages

Nicolae Stanciu a jucat 84 de minute în Arsenal - Slavia 1-1

Fundaşul dreapta a fost şi cel mai bine notat jucător al cehilor (7.3). Boril (6,6) este al doilea în opinia celor de la whoscored.com, iar Nicolae Stanciu încheie podiumul, cu nota 6.4.

Arsenal – Slavia 1-1 | Cifrele lui Nicolae Stanciu contra „tunarilor”

În Arsenal – Slavia Praga 1-1, Nicolae Stanciu a avut un procentaj al paselor complete de 90%, el atingând mingea de 43 de ori. Singura ocazie notabilă a românului a venit în debutul reprizei secunde, când şutul său s-a oprit în blocajul gazdelor.

În minutul 84, Stanciu a părăsit terenul şi a văzut de pe bancă golul de 1-0 marcat de Pepe. După ce au lovit bara în prelungiri, oaspeţii au egalat prin Holes şi au acum prima şansa de a ajunge în semifinalele Europa League.

Europa League | Rezultatele din turul sferturilor de finală

În celelalte partide ale sferturilor de finală ale Europa League, AS Roma a învins în deplasare Ajax Amsterdam, scor 2-1, revenind de la 0-1. În minutul 53, Ajax a ratat un penalty prin Tadic. Au marcat Klaassen ’39 pentru gazde şi Pellegrini ’57 şi Ibanez ’87 pentru oaspeţi.

În Spania, Manchester United s-a impus cu 2-0 în confruntarea cu Granada. Au înscris Rashford ’31 şi Bruno Fernandes ‘90 (penalty). În Croaţia, Villarreal a învins cu 1-0 Dinamo Zagreb, golul fiind marcat de Moreno, în minutul 44, din penalty.

Partidele retur din sferturile Europa League vor avea loc la 15 aprilie, în format LIVE SCORE pe AS.ro.

12:58 „De ce să te schimbi, mă?” Marius Şumudică a fost criticat înaintea negocierilor cu Rapid: „Nu mi s-a părut ok” 12:00 FCSB – Farul LIVE TEXT (20:30). Roş-albaştrii sunt la un punct de titlu. Gică Hagi încearcă să le strice sărbătoarea! 11:57 Florinel Coman pleacă la vraciul Marijana! Când se va întoarce starul lui FCSB de la Belgrad şi când ar putea juca 11:11 Mobilizare generală înainte de FCSB – Farul! Jucătorii liderului, pregătiţi de sărbătoare! Ce îndemn au avut pentru fani 11:08 FotoDecizia radicală luată de fiica cea mare a lui Cristi Borcea, la 20 de ani. Momentul care îi poate schimba total viaţa 10:13 Performanţă uriaşă pentru Eliza Samara! A câştigat Liga Campionilor la tenis de masă pentru a treia oară consecutiv 10:02 Ţara din Europa care refuză să folosească VAR, după ce fanii s-au revoltat! Anunţul federaţiei 9:49 Leicester a promovat în Premier League. Leeds are şanse mici să promoveze direct. Cum ar putea arăta play-off-ul 9:28 Dennis Man îi dă mari emoţii lui Edi Iordănescu! Internaţionalul român, scos din lotul lui Parma. Anunţul presei din Italia 9:05 „Iar o să îmi iau înjurături”. Helmut Duckadam, un nou discurs dur la adresa conducerii CSA Steaua: „Poate nu mă pricep eu” Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială