Atacantul de 60 de milioane de euro, gonit de Real Madrid, a făcut show în Germania! A înscris în 28 de minute cât a făcut-o la Real în 32 de meciuri

De Antena Sport
Publicat: 17.01.2021, 18:34

Luka Jovic, Eintracht Frankfurt

profimediaimages

Luka Jovic a marcat două goluri în meciul Eintracht Frankfurt - Schalke 3-1

60 de milioane de euro de euro i-a plătit Real Madrid lui Eintracht Frankfurt în schimbul lui Luka Jovic, în vara lui 2019. Atacantul sârb a fost cedat înapoi, sub formă de împrumut, la începutul săptămânii.

Luka Jovic a marcat două goluri la primul meci după ce a plecat de la Real Madrid

Luka Jovic i-a răspuns de la distanţă fostului antrenor, Zinedine Zidane, care a spus că are multe de învăţat. Fotbalistul în vârstă de 23 de ani a reuşit o performanţă uimitoare în meciul de astăzi, dintre Eintracht şi Schalke, câştigat de gazde cu 3-1.

Jovic a intrat pe teren în minutul 62 şi a reuşit să marcheze în doar 10 minute! El a mai punctat o dată în minutul 91. Două goluri, din două şuturi!

În total, Jovic a jucat 28 de minute şi a egalat „performanţa” de la Real, unde a marcat tot două goluri în peste 1.000 de minute! Sârbul a jucat 32 de meciuri în tricoul lui Real Madrid, în toate competiţiile.

La Eintracht, Jovic are cifre uluitoare: 76 de meciuri, 38 de goluri, 9 pase de gol!

20:53 Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!” 20:52 Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea” 20:20 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 20:18 Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa 20:16 VideoTeodora, fiica lui Mihai Stoica, dezvăluiri emoţionante despre tatăl său şi FCSB: „E ca o altă familie pentru mine!” EXCLUSIV 19:25 Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică, la o zi după „revoluţia” anunţată la Rapid! Concluzia patronului giuleştenilor 19:17 FotoCât de frumoasă este şi cine este iubita milionarului care a fost timp de 8 ani amantul soţiei fratelui său 18:43 FotoLovitura uriaşă pe care a dat-o fiica cea mică a lui George Copos! Reacţia milionarului: „Este incredibil, e un fenomen!” 18:36 Alpine a anunţat o mutare importantă! Cine a fost adus pentru a salva sezonul francezilor 17:53 „Dacă faci iar tâmpenia asta…” Basarab Panduru îl avertizează pe Dan Şucu, după „revoluţia” anunţată la Rapid: „Asta e ţurcă” Vezi toate știrile