Ce notă a primit Florinel Coman, după ce a jucat 79 de minute în Qatar SC – Al-Gharafa! „Mbappe” i-a impresionat pe specialiști

De Alex Ioniță
Publicat: 22.09.2024, 22:11

Ce notă a primit Florinel Coman, după ce a jucat 79 de minute în Qatar SC - Al-Gharafa!

Florinel Coman, la Al-Gharafa / Instagram Florinel Coman

Iată ce notă a primit Florinel Coman, după ce a jucat 79 de minute în Qatar SC – Al-Gharafa! Românul i-a impresionat pe specialiști, cu prestația sa din cadrul duelului din campionat.

Partida dintre Qatar SC și Al-Gharafa a contat pentru etapa cu numărul 5 a campionatului din Qatar. Pentru echipa lui Florinel Coman urmează meciul cu Al-Ain, din Liga Campionilor Asiei, competiție care se vede exclusiv în AntenaPLAY.

În cele 79 de minute jucate, Florinel Coman a reușit să trimită un șut către poarta și unul pe lângă. Totuși, specialiștii de la sofascore.ro au fost impresionați de modul în care românul și-a ajutat echipa și l-a notat cu 7,7, o notă peste media celor de la Al-Gharafa.

Omul meciului a fost desemnat Ahmed Al Ganehi, jucător care a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă. Fostul star de la Real Madrid, Joselu, coleg cu Florinel Coman, a primit nota 7,3.

În final, echipa lui Florinel Coman s-a impus cu scorul de 3-1, în fața celor de la Qatar SC. După acest rezultat, Al-Gharafa se află pe locul 4 în campionat, cu 8 puncte după 5 meciuri jucate.

Echipele de start în Qatar SC – Al-Gharafa:

Qatar SC: Motasem – Khalid, Javi Martinez, Benoun, Baksh – Abdelkader, Carlinhos, Sanda, Majid – Soria, Malango.

Al-Gharafa: Ababacar – Surag, Soo-Jang, Sano, Fadlalla – Sassi, Diaz – Al Ganehi, Florinel Coman, Brahimi – Joselu.

Ce notă a primit Florinel Coman, după debutul ratat din Liga Campionilor Asiei

Florinel Coman a primut una dintre cele mai mari note din echipa sa, după debutul ratat din Liga Campionilor Asiei, Esteghlal – Al-Gharafa 3-0, meci transmis exclusiv în AntenaPLAY.

Coman a avut o singură fază mai periculoasă în prima repriză, dar tentativa lui de lob a fost nereuşită. „Mbappe” a fost înlocuit în minutul 74, când gazdele conduceau cu 1-0. S-a terminat însă 3-0 reuşitele lui Ramin Rezaeian (79) şi Arash Rezavand (88).

Cei de la Sofa Score i-au oferit nota 6.7, aceeaşi pe care a primit-o şi fostul galactic, Joselu. Ferjani Sassi a primit cea mai mare notă de la oaspeţi, 6.8.

Florinel Coman a bifat şase meciuri la Al Gharafa, în acest start de sezon. Fostul mijlocaş de la FCSB a reuşit să marcheze o „dublă”, în duelul de campionat cu Al-Rayyan.

După patru etape disputate, Al Gharafa se clasează pe locul şase în prima ligă din Qatar. Echipa lui Florinel Coman a acumulat cinci puncte, fiind la o distanţă de şapte lungimi faţă de liderul Al Duhail.

Adversarele lui Al Gharafa din Liga Campionilor Asiei

Acasă

Deplasare

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în orice moment. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1™ vor putea fi urmărite live online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, tenis de masă, înot, Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA și box. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

7:59

Florin Tănase, reacţie fabuloasă după FCSB – RFS 4-1: „Doar trei goluri am văzut, la unul eram pe jos”! Ce a spus de Gigi Becali

7:00

Andreea Dragoman, victorie dramatică la China Smash 2024, competiţie care e live în AntenaPLAY! Ioana Sîngeorzan joacă la 09:30

0:25

Daniel Bîrligea, în extaz după ce a marcat primul său gol la FCSB: „Asta am vrut să arăt!”. Cui a dedicat victoria

0:21

Darius Olaru, prima reacţie după „dubla” de vis din FCSB – RFS 4-1: „Era cel mai uşor meci!” Mesaj pentru Ştefănescu şi Bîrligea

0:09

„Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali

23:55 26 sept.

Cum arată clasamentul din grupa de Europa League, după prima etapă! FCSB, peste favoritele competiţiei

1 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 2 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 FotoRonnie O’Sullivan s-a despărţit, după 12 ani, de logodnica lui Laila Rouass: „S-a terminat!”. Anunţul momentului!s 5 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 6 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s

5 zodii cu un horoscop bun pe 27 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele