Chelsea – Real Madrid | Edouard Mendy, gafă uluitoare pe Stamford Bridge. I-a pus „pe tavă” hat-trick-ul lui Karim Benzema. Și Rudiger s-a făcut de râs!

Publicat: 6.04.2022, 23:22

Edouard Mendy și Karim Benzema

Edouard Mendy a gafat în fața lui Karim Benzema

Profimediaimages

Edouard Mendy a făcut o eroare de amatori în meciul Chelsea – Real Madrid, din turul sferturilor de finală ale UEFA Champions League. Portarul care i-a făcut pe londonezi campioni ai Europei a gafat inexplicabil la scorul de 2-0 pentru spanioli.

În primele secunde ale reprizei secunde, francezul de 30 de ani a ieșit din poartă pentru a opri un contraatac al jucătorilor lui Ancelotti. Mingea a ajuns la el, moment în care Benzema a făcut pressing.

Edouard Mendy i-a făcut cadou hat-trick-ul lui Karim Benzema

Mendy s-a precipitat și a încercat să îi paseze în lateral lui Rudiger, numai că execuția lui nu a avut tărie. Starul Realului a alergat spre minge și a intrat în posesia ei, după ce și fundașul central al gazdelor de pe Stamford Bridge s-a făcut de râs.

VEZI AICI EROAREA LUI MENDY ȘI A LUI RUDIGER!

Benzema a profitat imediat și a marcat în poarta lăsată goală de Edouard Mendy. A ajuns la o performanță fabuloasă, 11 goluri în cele 8 meciuri jucate în acest sezon al UEFA Champions League.

Eroarea portarului francez l-a ajutat pe conaționalul său să scrie istorie. Karim a devenit primul jucător al lui Real Madrid care înscrie cinci goluri consecutive în competițiile europene.

Karim Benzema, goluri de senzație în Chelsea – Real Madrid

Mai întâi, Benzema a deschis scorul în minutul 21. Vinicius Junior i-a centrat perfect, iar golgheterul lui Ancelotti a reușit o lovitură perfectă de cap. A trimis mingea sub transversală și nu i-a dat nicio șansă lui Edouard Mendy.

Starul „galacticilor” nu s-a oprit și a mai lovit o dată. Karim a înscris din nou cu capul, din centrarea lui Luka Mondric. De două minute și 45 de secunde a avut nevoie pentru a o răpune pe campioana Europei!

Meciul retur, de pe Santiago Bernabeu, este programat pe 12 aprilie.

13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar 13:00 VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Eduard Ionescu şi Ioana Sîngeorzan joacă azi, live în AntenaPLAY 12:48 Max Verstappen a dat cărţile pe faţă despre oferta colosală de la Mercedes: „Dacă aş concura pentru locul 5, aş deveni morocănos” 12:45 Handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat adversara din semifinalele European League! Cu cine se vor duela în Turneul Final Four 12:03 Lionel Messi a cerut transferul unui star la Inter Miami! Oficialii echipei sunt gata să-i facă pe plac 11:57 „O echipă ca oricare alta!” Dovada lui Florin Talpan că FCSB nu este continuatoarea Stelei: „Lucrurile sunt foarte clare” 11:35 Foto„Îmi place să gătesc!” Nadia Comăneci a dezvăluit ce nu lipsește niciodată de pe masa ei de Paște. Rețeta cu care dă lovitura 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă 10:40 „Dacă mi-ar da 35.000 de euro, tot aş zice nu!” Fostul campion cu FCSB îl refuză categoric pe Gigi Becali Vezi toate știrile