Denis Drăguş a marcat în Anderlecht – Standard Liege 1-1. Reacţia atacantului român după ce a dat al 4-lea gol din acest sezon

De Antena Sport
Publicat: 16.01.2022, 22:46
Actualizat: 31.03.2023, 17:41

Denis Drăguş a marcat în Anderlecht - Standard Liege 1-1

Denis Drăguş, aproape de un transfer în Serie B

Denis Drăguş, într-un meci pentru Standard Liege/ Profimedia

Denis Drăguş a marcat decisiv în derby-ul dintre Anderlecht şi Standard Liege, 1-1. Românul a marcat pgolul egalizator pentru Standard. A fost golul cu numărul 4 în acest sezon pentru Denis Drăguş. La finalul partidei, internaţionalul român a fost extrem de fericit pentru reuşita sa.

Denis Drăguş a marcat în Anderlecht – Standard Liege 1-1

Denis Drăguş, a înscris golul egalizator în remiza din deplasare cu Anderlecht, scor 1-1, meci disputat duminică, în etapa a XXII-a a campionatului Belgiei. Gazdele au deschis scorul prin Verschaeren, în minutul 32. Drăguş a marcat în minutul 86. Jucătorul român a intrat pe teren în minutul 56.

”Mă bucur pentru acest gol marcat şi mă bucur că am fost inspirat în acel moment să fiu acolo în acel moment. Noi am avut dificultăţi, dar avem calitate. Noi trebuie să avem mai multă încredere. Uneori ai meciuri bune, uneori mai putin bune. Trebuie să mergem mai departe, mă bucur că am marcat!”, a declarat Denis Drăguş la finalul partidei.

Standard Liege ocupă locul 14 în clasament, cu 24 de puncte, iar Anderlecht este pe 4, cu 39 de puncte. Lider este Royal Union SG, care are 47 de puncte.

Atacantul în vârstă de 21 de ani a ajuns la Standard Liege în august 2019 de la FC Viitorul, pentru o sumă de transfer de 1,8 milioane de euro.

16:50 LIVE VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Prima sesiune de antrenamente e ACUM, live video în AntenaPLAY 16:46 FotoCât de frumoasă este fiica lui Ionuţ Chirilă. Imagini rare cu Ana 16:36 Foto„Avem potențial!” Roberto Gliga, prima reacție după România – Coreea de Sud 3-2! A vorbit după ce a fost „atacat” cu ciocolată 15:35 VIDEORomânia – Coreea de Sud 3-2! O nouă VICTORIE URIAŞĂ pentru „tricolori”, la CM de hochei, live în AntenaPLAY 15:12 Adevăratul motiv pentru care Dan Petrescu a acceptat să îşi încheie brusc vacanţa şi să semneze cu CFR Cluj: „Nu puteam refuza!” 14:46 Mihai Stoica, explicaţie total neaşteptată! Motivul pentru care numărul 27 va fi trecut pe tricourile campioanei FCSB 14:33 Zeljko Kopic, reacţie fermă după ce fanii lui Dinamo i-au cerut demisia: „Sunt primul care se supără!” Mesaj despre viitorul lui 14:06 „Şumudică va dormi la stadion!” Robert Niţă l-a dat de gol pe Dan Şucu! Când va fi anunţat noul antrenor de la Rapid 13:54 FotoAndrei Vlad, petrecere de pomină cu alcool şi săruturi pasionale la Mamaia! S-a „împărţit” între o blondă şi o brunetă 13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar Vezi toate știrile