Dennis Man a marcat în Galatasaray – Parma! Ce notă a primit după 30 de minute jucate în victoria contra campioanei Turciei

De Alex Masgras
Publicat: 28.07.2024, 9:46

Dennis Man a marcat în Galatasaray - Parma! Ce notă a primit după 30 de minute jucate în victoria contra campioanei Turciei

Dennis Man, în timpul meciului Galatasaray - Parma / Twitter Parma

Dennis Man a marcat în Galatasaray – Parma, duel câştigat cu 2-0 de nou-promovata din Serie A. Meciul a avut loc pe terenul campioanei Turciei, iar golul secund a fost marcat de internaţionalul român.

Italienii au deschis scorul în minutul 42, pentru Hernani, în timp ce Dennis Man a majorat diferenţa în minutul 70.

Introdus în minutul 60, Dennis Man şi-a făcut imediat simţită prezenţa pe terenul campioanei Turciei. În minutul 70, el a scăpat singur cu portarul lui Galatasaray, pe care l-a driblat şi a marcat cu poarta goală. De asemenea, Man a mai avut o ocazie importantă, atunci când şutul său a lovit bara.

Pentru prestaţia sa, Dennis Man a fost notat de cei de la sofascore.com cu 8, cea mai mare notă de pe teren.

Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a fost schimbat la pauză şi a fost notat cu 6,7.

Prima reacţie a lui Dennis Man, după ce şi-a prelungit contractul cu Parma

Prima reacţie a lui Dennis Man, după ce şi-a prelungit contractul cu Parma. Internaţionalul român s-a arătat extrem de încântat de faptul ca şi-a prelungit contractul cu echipa din Serie A.

Mai mult, Man a ţinut să le mulţumească celor din conducere şi le-a transmis fanilor că se simte perfect la fosta echipă a lui Gianluigi Buffon.

„Vreau să transmit că sunt recunoscător tuturor oamenilor care lucrează în acest club și în special președintelui Krause pentru încrederea pe care mi-a arătat-o până acum. Asta este bucuria mea acum, astăzi, că pot continua această călătorie cu Parma. Mă simt foarte bine aici și cred că mai am multe de demonstrat și de oferit acestui club”, a spus Dennis Man după ce şi-a prelungit contractul cu Parma.

Dennis Man şi-a prelungit oficial contractul cu Parma. Internaţionalul român a semnat noua înţelegere, valabilă până în 2027. Acesta a devenit cel mai bine plătit jucător din lotul „cruciaţilor”.

Parma a anunţat oficial faptul că Dennis Man şi-a prelungit contractul. „Cruciaţii” au postat o fotografie cu internaţionalul român la care au adăugat un mesaj scurt: „Man 2027”, au notat italienii, pe conturile oficiale ale clubului.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Maccabi Tel Aviv – FCSB, miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY
  • Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

14:43

„Nadia ne-a purtat noroc” Sabrina Maneca Voinea, după prima subdiviziune a calificărilor: „Poate fi cea mai frumoasă zi”

14:24

România s-a calificat în finala probei de patru rame feminin de la Jocurile Olimpice 2024!

14:10

David Popovici i-a uimit pe francezi la Jocurile Olimpice 2024! Cum a fost numit românul după calificarea în semifinale

14:07

Reacţia lui David Popovici după ce s-a calificat în semifinale la 200 de metri liber cu cel mai bun timp!

13:54

Rebecca Diaconescu s-a calificat în semifinale la 200 metri liber, la Jocurile Olimpice!

13:42

LIVE TEXTTeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 2. Bernie Szocs, victorie de senzaţie. David Popovici s-a calificat în semifinale

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 4 FotoO campioană mondială şi europeană la gimnastică, noua cucerire a lui Denis Alibec. Imagini de senzaţie de pe plaja din Santorinis 5 FotoCu cât a putut să îi vândă fiica lui Ilie Năstase un tablou lui Ion Ţiriac: „Cu atât l-a cumpărat, e suma corectă!”s 6 VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45)s

Val de tensiuni în cuplu pentru aceste zodii pe 29 august 2024. Nativii care trebuie să aibă grijă la decizii

Luna august 2024 e specială pentru aceste zodii. Nativii care pot avea parte de surprize