Dennis Man, remarcat de presa din Italia după debutul ca titular la Parma! A greșit o singură pasă și a fost făcut KO! Ce note a primit

De Antena Sport
Publicat: 5.03.2021, 5:42

Meciuri tari în Europa

Profimediaimages

Fostul jucător de la FCSB a fost principalul pericol pentru poarta celor de la Inter și a fost făcut KO de Bastoni, în minutul 27. Man a rezistat doar până la pauză resimțind din plin duelul cu jucătorul milanezilor

Man a fost și printre remarcații jurnaliștilor de la Gazzetta dello Sport, care au apreciat evoluția românului în cele 45 de minute.

Dennis Man și oamenii aflați pe banca Parmei au cerut un penalty în minutul 15, după un duel al românului cu Barella. Faza a fost verificată de VAR, s-a constatat că nu a fost niciun fault și jocul a continuat. Ambele formații au avut ocazii importante în finalul primei reprize, prin Man și Lukaku. Amândoi puteau înscrie cu câte o lovitură de cap, însă la vestiare s-a intrat cu scorul de 0-0.

D’Aversa a fost nevoit să-l schimbe pe Man la pauză, acesta fiind foarte afectat după ciocnirea cu Bastoni din prima repriză. În locul său i-a acordat încredere lui Mihăilă. Inter s-a impus în final și nu a făcut un pas greșit în cursa pentru titlu. Pentru Parma urmează un alt meci dificil, cu Fiorentina„, notează cei de la Gazzetta dello Sport

Evoluția lui Dennis Man, apreciată de jurnaliștii italieni

Cei de la Tuttomercatoweb l-au notat pe Dennis Man cu 6, pentru prestația pe care romanul a avut-o atât cât a evoluat.

Foarte intense primele 20 de minute ale românului la primul său meci ca titular în Serie A! A fost foarte imprevizibil și de multe ori a pus-o pe Inter în dificultate.

O cădere violenta și o lovitură la cap îl fac să își piardă din luciditate, obligând schimbarea la pauză„, notează italienii de la Tuttomercatoweb.

Cifrele lui Dennis Man la primul meci ca titular pentru Parma

În cele 45 de minute, cât a evoluat, Man a avut 15 pase reușite, greșind una singură.

23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa
2
20:53
Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!”
2
20:52
Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea”
2
20:20
Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN