Islanda – România 2-1 | Căpitanul surprinde după meciul catastrofal făcut de tricolori. "Nu sunt dezamăgit"

De Antena Sport
Publicat: 9.10.2020, 7:36

Islanda - România 2-1

Scandal monstru în lotul Islandei

„Din păcate am ratat această șansă. Îmi pare rău, la fel și colegilor, ne-am dorit să învingem dar Islanda a fost o echipă bună. Au făcut jocul lor obișnuit, per total cred că au meritat victoria.

Nu sunt dezamăgit, în repriza a doua am făcut un joc foarte bun. Ne-am dorit foarte mult, s-a văzut în teren. În prima repriză nu am reușit să ne impunem jocul, ei au fost mai periculoși, au și marcat două goluri”, a spus Tătăruşanu, la Pro X.

Islanda – România 2-1 | Meci slab făcut de tricolori

România a făcut un joc extrem de slab, dar în minutul 79, tricolorii au cerut penalty după ce o minge trimisă de Gabi Iancu l-a lovit în mână pe Ragnar Sigurdsson. Adrian Porumboiu crede că cei de la camera VAR au procedat corect.

„Este și distanța foarte mică. Dacă din camera VAR nu i-a comunicat să vadă fază, probabil că au considerat că nu e necesar să-l informeze. Au mai multe camere acolo. N-ai ce să-i reproșezi arbitrului într-o asemenea fază.

E greu să mă pronunț din ce am văzut, pe prima reluare nu mi s-a părut penalty. Pe a doua reluare mâna pare depărtată de corp, dar nici acolo nu pare că se poate da penalty”, a spus Porumboiu

22:26 Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi 22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” Vezi toate știrile