Italia, una dintre cele mai lovite țări de Covid-19, vrea să readucă suporterii pe stadioane. Anunțul Ministerului Sănătății

De Antena Sport
Publicat: 2.06.2020, 16:50

Fani în Serie A

Zuma Press / Jonathan Moscrop via hepta

Italia, una dintre cele mai lovite țări de Covid-19, vrea să readucă suporterii pe stadioane. Anunțul Ministerului Sănătății

Sandra Zampa, un subsecretar la Ministerul Sănătății, susține că ar dori ca cele mai importante meciuri să se dispute cu stadionul parțial de deschis, iar oamenii să respecte regulile de distanțare socială.

Reclamă

Italia vrea să readucă spectatori la meciurile din Serie A

”Aș vrea ca o partidă cu o importanță deosebită pentru Scudetto să se dispute parțial cu spectatori în tribune. Aici mă refer, spre exemplu, la Juventus-Lazio. Însă asta depinde dacă numărul de îmbolnăviri va scădea în perioada următoare și dacă Ministrul Sportului va fi de acord”, a anunțat Zampa, potrivit Corriere dello Sport.

Duelul dintre Juventus și Lazio se va juca pe 20 iulie la ora 22:45. Primul duel se va consuma între Torino și Parma pe 20 iunie, de la 20:30.

Italia a fost una dintre cele mai lovite țări de pandemia de coronavirus. Până pe 2 iunie sunt înregistrate 233.515 de cazuri de Covid-19. 

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
8:32

„Protagonist”. Mihai Stoica a numit jucătorul de la FCSB care l-a impresionat: „Credeam că am pierdut tilul”

8:18

Accesoriul de jumătate de milion de euro purtat de Mirel Rădoi la meciul cu Dinamo. Detaliul remarcat

8:15

Gigi Becali îi prelungeşte contractul lui Vlad Chiricheş, la FCSB: „Va rămâne la club după ce se retrage”

8:04

„Puteam să fim pe primul loc”. Sorin Cârţu, „bântuit” în continuare de remiza cu FCSB. Ce a spus despre lupta la titlu

7:57

5 milioane de euro pentru transferul verii în Liga 1

23:52 21 apr.

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 5 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 6 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s