Kylian Mbappe face senzaţie la națională! Superstarul lui PSG a reușit un hat-trick fabulos în Franța – Kazahstan

Publicat: 13.11.2021, 22:17
Actualizat: 13.11.2021, 23:34

Mbappe, senzaţie în meciul Franţei

UPDATE

Atacantul Franţei a dat de pământ cu cei din Kazahstan. A marcat şi al patrulea său gol în acest meci, pe finalul partidei, din pasa lui Diaby.

UPDATE

Killian Mbappe a continuat spectacolul şi a reuşit să marcheze pe finalul primei reprize încă un gol, ducând scorul la 3-0 pentru Franţa. Superstarul lui PSG a reușit primul hat-trick din carieră la nivel internațional.

ŞTIREA INIŢIALĂ

Kylian Mbappe nu a stat la discuţii cu cei din naţionala Kazahstanului. A marcat o dublă de senzaţie pentru Franţa, chiar în startul meciului din preliminariile Cupei Mondiale.

Kylian Mbappe face senzaţie în tricoul Franţei

Primul gol a venit după doar 6 minute de joc. Fotbalistul celor de la Paris St. Germain a marcat din pasa lui Kingsley Coman de la Bayern Munchen. Pentru golul de 2-0, Mbappe a avut nevoie de doar alte 6 minute. De această dată, a înscris din pasa lui Karim Benzema.

Cu această victorie, Franţa îşi securizează locul 1 al clasamentului, cu 4 puncte în faţa Finlandei şi se califică la Campionatul Mondial din Qatar cu o etapă înaintea finalului preliminariilor.

13:54 FotoAndrei Vlad, petrecere de pomină cu alcool şi săruturi pasionale la Mamaia! S-a „împărţit” între o blondă şi o brunetă 13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar 13:00 VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Eduard Ionescu şi Ioana Sîngeorzan joacă azi, live în AntenaPLAY 12:48 Max Verstappen a dat cărţile pe faţă despre oferta colosală de la Mercedes: „Dacă aş concura pentru locul 5, aş deveni morocănos” 12:45 Handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat adversara din semifinalele European League! Cu cine se vor duela în Turneul Final Four 12:03 Lionel Messi a cerut transferul unui star la Inter Miami! Oficialii echipei sunt gata să-i facă pe plac 11:57 „O echipă ca oricare alta!” Dovada lui Florin Talpan că FCSB nu este continuatoarea Stelei: „Lucrurile sunt foarte clare” 11:35 Foto„Îmi place să gătesc!” Nadia Comăneci a dezvăluit ce nu lipsește niciodată de pe masa ei de Paște. Rețeta cu care dă lovitura 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă Vezi toate știrile