Manchester United – Liverpool 0-5 | Ole Gunnar Solskjaer, „băgat în depresie” de umilința fără precedent de pe Old Trafford: „Cea mai neagră zi!” Ce spune despre viitorul său

De Dragoș Vasile
Publicat: 24.10.2021, 21:45

Ole Gunnar Solskjaer

Antonio Conte, favorit să îl înlocuiască pe Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer, „băgat în depresie” după Manchester United – Liverpool 0-5

Ole Gunnar Solskjaer și-a găsit cu greu cuvintele după ce echipa sa a fost umilită în Premier League. Antrenorul norvegian își asumă rezultatul dezastruos, însă nu se gândește la demisie.

„Este cea mai neagră zi pe care am avut-o de când îi antrenez pe acești băieți. Prestația noastră nu a fost bună. Am avut ocazii, dar ei au marcat. Este vina mea. Eram acasă și jucam împotriva lui Manchester United.

Sezonul trecut am pierdut împotriva lui Tottenham cu 1-6, dar asta este o înfrângere mult mai îngrozitoare. O să fie dificil, dar mai rău de atât nu se poate. Trebuie să vedem unde ajungem”, a spus la finalul meciului Ole Gunnar Solskjaer, citat de bbc.com.

Manchester United – Liverpool 0-5 | Umilință fără precedent pentru „diavolii roșii”

Manchester United a suferit o umilință fără precedent în derby-ul cu Liverpool. La pauză, cormoranii conduceau cu 4-0. Acesta este primul meci din istoria Premier League în care „diavolii roșii” încasează atât de multe goluri în primele 45 de minute.

În tribune, legendarul sir Alex Ferguson a privit neputincios cum echipa sa este umilită. Marele antrenor a fost un car de nervi. De asemenea, la pauză, fanii nu au mai suportat rușinea și au plecat de pe Old Trafford.

În prima repriză, din pasa lui Salah, Keita a finalizat perfect încă din minutul 4. Diogo Jota a dus scorul la 2-0, după ce a primit o pasă perfectă chiar în fața porții. Salah a majorat avantajul, după ce Luke Shaw a gafat din nou. Același Salah a reușit „dubla” și a stabilit scorul pauzei.

9:56 FotoGabi Tamaș și-a dezvăluit „rețeta pentru mahmureală”. Tactica prin care reușea să se pună rapid pe picioare 9:44 „Ce interes după acest meci?” Mihai Popescu, mesaj despre transferul la FCSB după 1-4 cu Sepsi! S-a prăbușit și a răspuns sincer 9:25 Anghel Iordănescu împlinește 74 de ani. Mesaj plin de emoție primit de la Edi Iordănescu: „Tată și cel mai bun prieten!” 9:17 „Nu mai vorbiți că sunt dinamovist” Mircea Rednic a răbufnit după a primit o întrebare legată de Dinamo! 8:53 Reacția presei din Ungaria după scandalul xenofob de la Farul – Sepsi 1-4! Ce s-a scris despre scandări 8:42 Florin Manea, anunț ferm despre viitorul lui Radu Drăgușin: „Dacă va fi în continuare rezervă, nu va rămâne la Tottenham!” 8:21 „M-am simțit teribil!” Max Verstappen a avut probleme în calificările cursei de sprint a Marelui Premiu de la Miami! 8:14 Primul transfer de titlu pe care îl face Dan Petrescu la CFR Cluj! Atacantul a refuzat-o pe FCSB și este într-o formă de senzație 0:15 VIDEOMax Verstappen, pole position în cursa de sprint a Marelui Premiu de la Miami (Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY, de la ora 19:00) 3