Marius Șumudică, fără replică după prima înfrângere la Yeni Malatyaspor: „Nu ştiu ce s-a întâmplat! A fost un meci ciudat!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 30.10.2021, 19:24

Situaţie dramatică pentru Marius Şumudică în Turcia

Marius Șumudică a intrat în conflict cu conducerea Rapidului

Hepta

Marius Șumudică, fără replică după prima înfrângere la Yeni Malatyaspor

Marius Șumudică și-a găsit cu greu cuvintele după eșecul cu Kasimpasa. Înainte de a își critica jucătorii, antrenorul român a anunțat că va analiza meciul.

„Pentru mine, a fost un meci ciudat, pentru că în prima repriză am avut ceva şanse să înscriem. Adversarii nu au avut nicio şansă. În repriza a doua, nu ştiu ce s-a întâmplat. Am primit două goluri după două cornere.

Nu e mare, toată lumea trebuie să aibă responsabilitate, dar e problema noastră şi trebuie să o rezolvăm.

Nu ştiu ce s-a întâmplat în ultimele 45 de minute. Vreau să analizez asta, nu vreau să îi critic pe jucători în interviuri. Acesta este fotbalul, câteodată pierzi, câteodată câştigi. Obiectivul meu e să ţin echipa în prima ligă”, a declarat Marius Șumudică la conferința de presă.

Prima înfrângere pentru Marius Şumudică la Yeni Malatyaspor

Probleme pentru Marius Şumudică în Turcia. Noua echipă a antrenorului român a suferit prima înfrângere cu Şumi-gol pe bancă. Malatyaspor a încasat-o de la o echipă care nu mai bătuse de 7 meciuri în campionat.

Marius Șumudică a suferit prima înfrângere pe banca celor de la Yeni Malatyaspor. A fost 0-2 în deplasarea cu Kasimpasa, o formație aflată pe loc retrogradabil înaintea partidei, cu o singură victorie în campionat. Victoria celor de la Kasimpasa s-a conturat în repriza a doua după golurile marcate de Sadiku în minutul 54 şi Bozok în minutul 73.

După această înfrângere, Yeni Malatyaspor rămâne cu 12 puncte, ocupând momentan locul 13 în clasament, înaintea mai multor meciuri care urmează să se joace în această etapă. În urma acestei victorii, Kasimpasa a urcat, momentan, deasupra locurilor care duc în liga a doua din Turcia.

3
22:45
„Nu le-am dat nicio șansă” Reacții categotice din tabăra lui Sepsi după 4-1 cu Farul! Ce s-a spus despre performanța de la Ovidiu
3
22:37
Prima reacţie a lui Gică Hagi, după umilinţa din Farul – Sepsi 1-4: „Un meci de care îţi este ruşine! E greu să accepţi”
3
22:26
Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi
3
22:16
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY
3
21:59
Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu
3
21:29
România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori
3
21:27
OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA
3
21:08
Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko
3
21:01
FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!”
3
20:52
FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi