Marius Șumudică, gest excepțional pentru arbitrul meciului Gaziantep – Adana Demirspor. Moment cum rar se vede în fotbal

De Alex Ioniță
Publicat: 19.12.2023, 23:42

Marius Șumudică, gest excepțional pentru arbitrul meciului Gaziantep - Adana Demirspor

Marius Șumudică / Profimedia

Marius Șumudică a făcut un gest excepțional pentru arbitrul meciului Gaziantep – Adana Demirspor. Tehnicianul formației gazdă a surprins pe toată lumea.

Duelul dintre Gaziantep și Adana Demirspor s-a încheiat cu scorul de 2-2. Echipa lui „Șumi” a fost egalată într-un singur minut, după ce a condus cu sorul de 2-0. Duelul a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Marius Șumudică, gest excepțional pentru arbitrul meciului Gaziantep – Adana Demirspor. Imagini senzaționale din Turcia

Înainte de startul acestui meci, Marius Șumudică a fost protagonistul unui moment cum rar se vede în lumea fotbalului. Tehnicianul celor de la Gaziantep i-a oferit flori centralului Bahattin Șimșek și a arătat astfel că formația pe care o reprezintă este împotriva violenței în lumea sportului.

Totuși, centralul nu a părut să țină cont de gestul antrenorului român. Acesta i-a arătat cartonașul galben, în repriza secundă, pentru faptul că Marius Șumudică a protestat față de o decizie a oficialului.

Gestul lui Marius Șumudică vine ca urmare a unui eveniment șocant din Turcia. În urmă cu câteva zile, arbitrul Halil Umut a fost lovit pe teren de către patrolul clubului Ankaragucu, Faruk Koca. Șeful echipei la care este legitimat Olimpiu Moruțan a fost criticat dur de oameni din întreaga lume a fotbalului, care s-au arătat șocați de evenimentele întâmplate la meciul respectiv.

În partida echipei lui „Șumi”, și jucătorii au arătat faptul că se opun acestor practici. Imediat după startul partidei, jucătorii celor două formații s-au oprit, timp de un minut, pentru a-și arăta susținerea față de arbitrul lovit de oficialul lui Ankaragucu.

Gaziantep – Adana Demirspor 2-2

Gaziantep – Adana Demirspor 2-2 a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro. Duelul a contat pentru etapa cu numărul 17 a sezonului din Turcia.

Gaziantep a început excelent partida și a marcat în minutul 17, prin Kizildag. A urmat apoi reușita lui Markovic, din minutul 54, iar echipa lui Marius Șumudică părea că va obține cele 3 puncte. Totuși, Adana a marcat prin Akbaba (min. 72) și Akintola (min. 73), iar scorul final a fost de 2-2.

După acest meci, echipa pregătită de  Marius Șumudică este pe locul 15 în cadrul campionatului din Turcia, cu 16 puncte, în timp ce adversarii din această etapă sunt pe 6, cu 24 de puncte.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

13:21 Lovitură pentru Gigi Becali! Louis Munteanu a fost convins să semneze cu rivala FCSB-ului din Liga 1! Acord total pentru atacant 12:58 Detalii din interior despre accidentarea Simonei Halep: „Când se întâmplă asta, cel mai bine e să te oprești” 12:36 Florin Talpan, atac devastator la FCSB şi la Ilie Năstase: „Continuă să nu respecte legea”! Cum a numit echipa lui Gigi Becali 12:35 Răzvan Lucescu, uimit de realizările lui PAOK, înainte de meciul pentru titlu cu Aris: „E ceva uimitor. Nimeni nu ne dădea şanse” 12:10 FotoDezvăluirea uluitoare a lui Pelinel despre Cristi Borcea! Ce se va întâmpla dacă va păţi şi ea ca primele soţii ale milionarului! 11:32 (P) Ce se poate întâmpla când ignori unghiurile direcției mașinii tale? 11:24 FotoJuventus a câştigat pentru a 15-a oară Cupa Italiei! Massimiliano Allegri, eliminat după o criză de nervi: „Nu ţi-e ruşine?” 11:05 AS.ro LIVE | Andrei Mihail şi Răzvan Voinea au fost invitaţii lui Dan Pavel. Poveşti de senzaţie 11:01 Florin Răducioiu a spus care a fost cea mai mare greşeală din cariera lui: „Nu eram pregătit pentru aşa ceva” 10:20 Gigi Becali, avertizat după ce a câştigat campionatul! Afaceriştii români care ar investi la marea rivală: „Adună 10 miliarde” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu