Real Madrid – Chelsea 1-1 | Jucătorii lui Zidane i-au mulţumit lui Benzema: "Golul lui a fost decisiv. Ştim câtă calitate are!"

De Antena Sport
Publicat: 28.04.2021, 5:12

Karim Benzema, Real Madrid

profimediaimages

Karim Benzema a marcat singurul gol al lui Real Madrid contra lui Chelsea în semifinalele Champions League

Raphael Varane i-a mulţumit lui conaţionalului său, Karim Benzema, la finalul meciului dintre Real Madrid şi Chelsea.

Real Madrid – Chelsea 1-1 | Raphael Varane i-a mulţumit lui Karim Benzema

„Am văzut două meciuri într-unul singur. Ei au început mai bine, au făcut pressing. De asta au creat atât de mult pericol în startul partidei.

După golul lui Benzema am intrat în meci, iar în repriza a doua am jucat mai bine. Vom vedea ce am învăţat din acest meci pentru retur.

În acest gen de meciuri, golul lui Karim a fost decisiv şi a schimbat faţa meciului. Ştim câtă calitate are. Ne ajută enorm. Avem nevoie să ieşim cu ambiţie mare şi să mergem la victorie la Londra”, a spus Raphael Varane, citat de realmadrid.com.

Real Madrid – Chelsea 1-1 | Zinedine Zidane: „Mereu am jucat bine în deplasare”

Real Madrid – Chelsea s-a terminat 1-1, iar calificarea se va decide în returul de pe Stamford Bridge. Zinedine Zidane se așteaptă la un retur infernal. De cealaltă parte, Thomas Tuchel vrea a doua finală de Champions League consecutivă.

Chelsea a început în forță partida de la Madrid, iar Werner a avut o primă ocazie uriașă. Pulisic, cel care i-a pasat neamțului, n-a mai greșit ținta și a devenit primul american care dă gol într-o semifinală de Champions League. Pulisic a marcat în minutul 14, dar Benzema a restabilit egalitatea un sfert de oră mai târziu.

Francezul a ajuns la 71 de reuşite, la fel ca Raul, într-un clasament select al golgheterilor all-time din UCL. Doar Ronaldo, Messi şi Lewandowski au cifre mai bune decât Benzema.

”Rezultatul este echitabil. Suntem mulțumiți cu ce am făcut în acest joc. Acum așteptăm returul, mereu am jucat bine în deplasare”, a spus Zidane, după remiza cu Chelsea.

„Vom pregăti jocul pentru o victorie. Va fi greu, dar trebuie să fim încrezători și pozitivi”, a spus Tuchel, la finalul partidei.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

9:31

Anunţul lui Roberto Martinez despre viitorul lui Cristiano Ronaldo la naţionala Portugaliei. Ce a spus şi despre Pepe

9:20

VIDEOBernadette Szocs – Miyu Nagasaki 3-2, în AntenaPLAY! „Bernie” s-a calificat în sferturi la WTT Star Contender Bangkok

9:08

„Arbitraj terifiant!” Ce notă a primit Anthony Taylor după controversa uriaşă din Spania – Germania. Verdictul specialiştilor

8:36

Kylian Mbappe, primele explicaţii după ce a ieşit cu dureri de pe teren în meciul cu Portugalia: „I-am spus că nu mai pot!”

8:27

Reacţia lui Pepe, după ce a izbucnit în plâns şi a fost consolat de Cristiano Ronaldo după eliminarea Portugaliei de la EURO 2024

0:29

Thomas Muller şi-a anunţat retragerea din naţională, după ce Germania a fost eliminată de la EURO 2024! Mesajul ferm transmis

1 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 2 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaşs 3 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norriss 4 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabils 5 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024s 6 VIDEOGabriel Bortoleto a câştigat cursa de Formula 2 din Austria, LIVE în AntenaPLAY! Victorie uriaşă pentru brazilians