Surpriză! „Eroul” Karim Benzema s-a dus la un jucător de la Chelsea și i-a cerut tricoul, după calificarea în semifinalele Champions League! Imaginile surprinse la final

De Cosmin Cioboată
Publicat: 13.04.2022, 11:05

Karim Benzema, atacantul lui Real Madrid

Karim Benzema și Reece James au făcut schimb de tricouri după Real Madrid - Chelsea 2-3

Karim Benzema a fost din nou eroul lui Real Madrid. Atacantul francez a marcat golul calificării în prelungirile meciului cu Chelsea, din sferturile UEFA Champions League. La finalul partidei retur de pe Santiago Bernabeu, Benzema i-a cerut tricoul lui Reece James, fundașul londonezilor.

Karim Benzema a făcut un nou meci excelent în tricoul lui Real Madrid. Starul francez a înscris golul calificării în minutul 96 al duelului cu Chelsea, din sferturile UEFA Champions League.

Karim Benzema și Reece James au făcut schimb de tricouri după Real Madrid – Chelsea 2-3

La finalul meciului de pe Santiago Bernabeu, internaționalul de 34 de ani s-a dus la Reece James, iar cei doi au făcut schimb de tricouri. În ciuda eliminării, fundașul lui Chelsea a avut o prestație solidă, iar Benzema a apreciat acest lucru.

Imaginile cu Benzema și James au ajuns repede virale în mediul online.

Real Madrid – Chelsea 2-3 | Mesajul lui Benzema, după ce și-a calificat echipa în semifinalele UEFA Champions League

Aflat într-o formă de vis, Karim Benzema a înscris golul calificării în minutul 96 al returului de pe Santiago Bernabeu, iar „galacticii” s-au impus cu 5-4 la general. A fost cel de-al 12-lea gol marcat de internaționalul de 34 de ani în actualul sezon de UEFA Champions League.

„O nouă calificare acasă, mulțumesc Madrid! Ne vedem în semifinale”, a fost mesajul lui Karim Benzema, după meciul cu Chelsea.

38 de goluri în 38 de meciuri a marcat Karim Benzema în toate competițiile din stagiunea curentă. În plus, starul francez a oferit și 13 assist-uri.

Karim Benzema se află în cel mai bun moment al carierei și este considerat principalul favorit să câștige Balonul de Aur. Inclusiv legendarul Ronaldo a spus că grandiosul trofeu ar trebui să-i fie oferit atacantului francez.

„În Champions League, Real Madrid este favorită. Nu sunt într-o formă foarte bună, dar sunt în simbioză cu această competiție, iar apoi îl au pe bancă pe Ancelotti, care este unul dintre cei mai buni antrenori din lume. Benzema? Merită Balonul de Aur, o spun de ani de zile și lumea m-a criticat… El merită să câștige, e un mare atacant!”, a spus Ronaldo Nazario, potrivit Sky Sports Italia.

22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu Vezi toate știrile