Surpriză uriașă în grupa României! Armenia – Islanda 2-0. Cum arată clasamentul înaintea meciului cu Germania + Spania, victorie chinuită cu Georgia

Publicat: 28.03.2021, 18:10

Armenia

profimedia

Armenia - Islanda 2-0

Armenia a reușit surpriza serii. Fără vedeta Mkhitaryan, armenii au câștigat cu 2-0 împotriva Islandei. Barseghyan și Bayramyan au fost eroii serii.

Prima repriză a fost săracă în ocazii, dar meciul s-a animat după pauză. Tigran Barseghyan, jucătorul lui Astana, a deschis scorul în minutul 53, cu un șut necruțător din interiorul careului. A fost a șaptea reușită pentru el în tricoul echipei naționale!

Calificări CM 2022 | Armenia – Islana 2-0

Islandezii au alergat după egalare și au ratat ocazii uriașe. Kolbeinn Sigthorsson a trimis pe lângă poartă dintr-un corner, iar Jon Dadi Bodvarsson a irosit două șanse uriașe, singur cu portarul advers.

Armenii au dat lovitura cu un sfert de oră înainte de final. Khoren Bayramyan a finalizat fără emoții faza creată de Tigran Barseghyan. A a fost doar al doilea gol pentru el în tricoul reprezentativei Armeniei.

S-a terminat 2-0 pentru Armenia, care a început ideal campania de calificare la Mondialul din Qatar, cu două victorii consecutive. De cealaltă parte, Islanda a debutat cu două înfrângeri la rând. Înaintea duelului dintre România și Germania, situația din grupa J este următoarea:

Calificări CM 2022 | Georgia – Spania 1-2

Singura ocazie a Spaniei din prima repriză cu Georgia a venit în minutul 11, când Ferran Torres a reluat în brațele portarului Loria dintr-o poziție ideală. Cei care au intrat în avantaj la pauză au fost georgienii. Khvicha Kvaratskhelia l-a învins pe Unai Simon după ce a fost servit ideal de Otar Kiteishvili.

Spania reușit să egaleze la aproape 10 minute de la revenirea de la cabine. Ferran Torres a trimis balonul în plasă după o centrare de efect al lui Jordi Alba. Torres a înscris patru din ultimele șapte goluri ale Spaniei în meciurile oficiale!

Ibericii au dat lovitura în prelungiri. Același Jordi Alba i-a pasat ideal lui Dani Olmo, care a șutat aproape de vinclu din marginea careului! A fost al doilea gol pentru Olmo la reprezentativa de seniori.

S-a terminat 2-1 pentru Spania, care este lider în grupa B după primele două etape. Ocupanta locului secund, Suedia, are un meci mai puțin disputat.

Ce rezultat obţine România cu Slovacia?

9:33

Brazilia – Costa Rica 0-0. Debut ratat de Selecao la Copa America

9:27

Luciano Spalletti, după ce Italia a egalat Croaţia în al optulea minut al prelungirilor: „Am meritat calificarea”

8:51

Gigi Becali i-a dat de gol pe şefii FRF! Ce primă au primit tricolorii la EURO 2024: „Atât a luat fiecare jucător!”

8:40

Gest incredibil făcut de slovaci înainte de meciul decisiv cu România: au chemat bucătarul la conferinţa de presă

8:25

Andrei Raţiu, aproape de un transfer uriaş! Cele două echipe care se luptă pentru semnătura titularului României de la EURO 2024

8:12

Anunţul făcut de Luka Modric, la 38 de ani şi 289 de zile, după victoria ratată dramatic de Croaţia în faţa Italiei, la EURO 2024

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3s 2 VIDEODavid Popovici s-a calificat în finala probei 100 de metri liber, în direct pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY (miercuri, 19:52)s 3 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcats 4 VIDEODavid Popovici a câştigat medalia de aur în „proba regină” a nataţiei, la Campionatele Europene de nataţie. Cursă colosalăs 5 Portugalia – Cehia 2-1. Portughezii au marcat golul victoriei în prelungirile meciului. Debut cu dreptul pentru Ronaldo la EUROs 6 Ce cotă incredibilă are România la calificarea în „optimile” EURO 2024. Tricolorii, lideri în Grupa E după ce au umilit Ucrainas

Horoscopul săptămânii 24 iunie – 30 iunie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Cum poți să folosești puterea pietrelor zodiacale în favoarea ta. Sfaturi simple și utile