Coincidență incredibilă la Young Boys – CFR Cluj! Campioana României a marcat în același minut ca în meciul tur

Publicat: 10.08.2021, 21:48

Coincidență incredibilă la CFR Cluj - Young Boys

FLAVIU BUBOI / MEDIAFAX FOTO

CFR Cluj a marcat la Berna prin Billel Omrani. Atacantul lui Marius Șumudică a înscris cu un șut la colțul lung din interiorul careului, din pasa lui Ciprian Deac.

4 e cu noroc pentru CFR Cluj

Golul lui Billel Omrani a venit în minutul 4. Este același minut în care Cristi Manea a marcat în Gruia, în urmă cu o săptămână. Culmea, Deac a fost pasator decisiv și atunci.

Diferența este însă că golul CFR-ului din tur a venit din fază fixă. Acum, Omrani a înscris din acțiune.

A fost abia al doilea gol în acest sezon pentru Billel Omrani. Atacantul francez mai înscrisese doar în meciul tur cu Borac Banjka Luka din turul 1 preliminar al Champions League.

Dacă ne luăm după forma pe plan intern, CFR Cluj are toate motivele să spere la calificare. Echipa lui Marius Șumudică a legat 4 victorii consecutive în Liga 1, în timp ce Young Boys tocmai ce a pierdut pe terenul lui FC Sion.

Marius Șumudică: „N-am venit să bag autobaza în poartă”

Marius Șumudică a declarat înaintea meciului că CFR Cluj nu va merge la Berna ca să se apare, ci va ataca în valuri careul elvețienilor.

Este o finală, începe de la 0-0. 1-1 n-are nicio relevanță. Mâine, pornim de la 0-0, 90 de minute, 120, poate lovituri de departajare. Trebuie să fim precauți, n-am venit să mă baricadez, să bag autobaza în poartă. Vom pregăti jocul să le punem și noi probleme.

Consider că ei au un plus jucând această finală acasă plus prelungirile, dacă pot exista. Sunt avantajați și șansele sunt undeva la 60-40 pentru ei. E o loterie la penalty. Am pierdut două trofee, la Astra și CFR. Acolo contează mentalul jucătorilor, un pic de noroc, ziua portarului. Te poți lega de mai mulți factori la acest gen de calificare.

Eu îmi doresc să facem un joc bun, să luptăm până la ultima picătură de sudoare, să dăm tot ce avem mai bun. Mâine cred că veți vedea un CFR care își va vinde foarte scump pielea. Are o foarte însemnătate… de cât timp o echipă n-a mai ajuns în play-off de Champions League? Sunt bucuros că am venit cu această șansă aici. Suntem la un singur joc de a îndeplini un obiectiv destul de măreț”, a spus Șumudică, la conferința de presă dinaintea meciului.

14:37 FotoDonație fabuloasă, de 25 de milioane de euro, făcută de Gigi Becali. S-a aflat totul chiar înainte de Paște 14:28 „E fantastic!” Elias Charalambous, anunțul momentului despre Vlad Chiricheș! S-a operat și va reveni mult mai repede pe teren 13:54 „Ce mesaj ați primit de la Gigi Becali?” Reacția lui Elias Charalambous. Dezvăluiri de la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului 13:48 „Lipsă totală de respect!” Galeria lui Rapid boicotează meciul cu CFR Cluj! Anunțul de ultim moment 13:17 Cursa de sprint de la Marele Premiu din Miami, 19:00, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY 13:07 „Îmbătrânește urât! El e tatăl Cooperativei” Atac total la adresa lui Mircea Lucescu, după acuzațiile incredibile de blat 12:56 Noi detalii despre starea lui George Pușcaș, după operație! Veste importantă pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 12:10 „E fratele meu mai mic!” Dennis Man, mesaj superb despre relația cu Valentin Mihăilă! A vorbit și despre echipa națională 11:56 FotoSecretul milionarului român care, la 67 de ani, arată ca în tinerețe. Ce face, în fiecare zi, chiar și șase ore! 11:34 „E numărul 1 de departe” Marius Șumudică știe cine trebuie să apere poarta României la EURO! Mesaj direct pentru Edi Iordănescu Vezi toate știrile