A oprit meciul juniorilor pentru a ajunge la Oţelul Galaţi – Universitatea Craiova! Gestul incredibil al unui antrenor

Publicat: 6.10.2024, 16:55.

A oprit meciul juniorilor pentru a ajunge la Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova! Gest incredibil al unui antrenor

Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova / Hepta

A oprit meciul juniorilor pentru a ajunge la Oţelul Galaţi – Universitatea Craiova. Partida din etapa a 12-a din Liga 1, încheiată la egalitate, scor 1-1, a fost un adevărat cap de afiş al zilei pentru microbiştii gălăţeni.

Partida s-a bucurat de o asistenţă numeroasă, dar unul dintre spectatori chiar a făcut totul pentru a ajunge la partida de sâmbătă seară.

A oprit meciul juniorilor pentru a ajunge la Oţelul Galaţi – Universitatea Craiova! Gest incredibil al unui antrenor

Sâmbătă după-amiază a avut loc şi partida dintre Suporter Club Oţelul Galaţi şi LPS Vaslui, din Liga Elitelor U13, seria a doua. Potrivit sportactual.ro, partida juniorilor nu a ajuns la o concluzie, deoarece antrenorul gălăţenilor a făcut tot posibilul pentru a ajunge la meciul echipei de seniori.

Pentru că nu a putut ajunge la un numitor comun cu antrenorul echipei din Vaslui, dar nici cu brigada de arbitri, antrenorul gălăţenilor a trimis acasă echipajul medical, potrivit sursei menţionate mai sus. În Liga Elitelor U13, un meci are patru reprize, iar echipajul medical a plecat înaintea reprizei a treia.

O altă dovadă că antrenorul gazdelor nu a vrut ca meciul să se încheie este dovedit şi de explicaţia oficială a clubului, care a anunţat că avea contract cu ambulanţa doar până la ora 19:00. Meciul dintre Suporter Club Oţelul Galaţi şi LPS Vaslui a fost programat la ora 17:30, iar o astfel de partidă durează mai bine de două ore, cu tot pauze.

Chiar dacă meciul a fost programat la ora 17:30, fluierul de start a avut loc după ora 18, iar sursa mai sus menţionată susţine că nocturna de pe terenul respectiv nu putea fi omologată de FRF.

Oţelul Galaţi a remizat cu Universitatea Craiova

Meciul de la Galaţi s-a jucat în primul sfert de oră al înfruntării. Stipe Juric a deschis scorul, pentru Oţelul, în minutul 4, cu o execuţie fabuloasă cu călcâiul. Zece minute mai târziu, Baiaram a egalat.

Gălăţenii au căutat golul victoriei, dar Miguel Silva a lovit doar bara, în minutul 34. Alexandru Mitriţă a trimis peste poartă în minutul 76, pentru ca şase minute mai târziu Zivulic să rateze şi el ţinta.

În cele din urmă Oţelul Galaţi – Universitatea Craiova s-a terminat 1-1 şi cele două echipe se află pe podium. Craiova e pe locul 2, cu cu 20 de puncte, iar gălăţenii ocupă locul al treilea, cu 19 puncte.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 20:30, exclusiv în AntenaPLAY
  • Ar fi trebuit să fie convocat Bîrligea la naţională?

20:57

„Nu ai cum să câştigi dacă faci asta!” Marius Şumudică, la pământ după ce Rapid a pierdut cu Botoşani

20:57

LIVE TEXTFCSB – Gloria Buzău 0-1. Supriză uriaşă pe Arena Naţională. Charalambous, nevoit să joace cu Şut în centrul apărării

20:56

VideoMeciul Nacional – Benfica, întrerupt de ceaţă! După 8 minute nu se mai vedea nimic pe teren

20:47

„M-am săturat! Nu văd nicio ieşire aşa!” Săpunaru a răbufnit după Botoşani – Rapid 2-0: „Parcă a întors cineva lumânările!”

20:38

VideoSimona Radiş, Sabrina Voinea şi campionii olimpici de la canotaj au avut parte de o seară de gală în Delta Dunării

20:20

FotoCum a fost surprins Marius Şumudică, după ce Rapid a fost „distrusă” de FC Botoşani. Imaginile durerii cu antrenorul rapidiştilor

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănies 5 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sales 6 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s

Zodii care primesc binecuvântări din partea Universului pe 7 octombrie 2024. Viitorul sună promițător

Zodii norocoase pe 7 octombrie 2024. Empatia și sensibilitatea sunt principatele calități ale acestei perioade