Alexandru Buziuc, coșmar fără sfârșit la FCSB! Gigi Becali și-a lăsat favoritul acasă pentru meciul cu FC Botoșani. Surpriza din lotul lui Toni Petrea

Publicat: 28.02.2021, 6:23
Actualizat: 12.05.2021, 8:15

Alexandru Buziuc a fost umilit de Gigi Becali în meciul precedent de campionat. Introdus la pauză în partida cu Chindia, scor 1-0 pentru FCSB, fostul atacant de la Clinceni a fost scos în minutul 79.El a rezistat doar o singură dată 90 de minute pe teren în acest sezon.

Gigi Becali pare că și-a pierdut răbdarea de tot cu atacantul care n-a înscris niciun gol în Liga 1. El nu va face partide din lotul lui Toni Petrea pentru meciul cu Botoșani, scrie Fanatik.

Alexandru Buziuc, lăsat acasă de Gigi Becali pentru meciul cu FC Botoșani

Buziuc a prins în total pe teren puțin peste 500 de minute, în cele 17 meciuri în care a fost folosit. Cu toate că nu joacă prea mult la FCSB, el primește un salariu generos din partea lui Gigi Becali.

Alexandru Buziuc câștigă 5500 de euro la FCSB. În comparație, acesta avea la Academica Clinceni un salariu lunar de numai 3000 de euro.

Și Dragoș Nedelcu va absenta din lotul lui Toni Petrea pentru meciul cu FC Botoșani. Închizătorul de 24 de ani s-a accidentat în partida cu Chindia. El a efectuat testele medicale, care au indicat că problema fotbalistului de la FCSB nu este una gravă. Toni Petrea nu vrea însă să-l riște pe Dragoș Nedelcu.

Surpriza lui Toni Petrea pentru meciul cu FC Botoșani

Un alt fotbalist tras pe linie moartă la FCSB este Ionuț Panțîru. Cu toate acestea, el a mai primit o șansă de la Gigi Becali. Sursa citată scrie că fostul fundaș de la Poli Iași va face parte din lotul lui Toni Petrea pentru meciul cu FC Botoșani.

Panțîru a intrat într-un fond de umbră la roș-albaștri după transferul lui Risto Radunovic de la Astra. De altfel, el a jucat doar 45 de minute în Liga 1 în 2021. Se întâmpla în eșecul lui FCSB de la Hermannstadt, 0-1 în etapa a 23-a.

Partida dintre FC Botoșani și FCSB este duminică, de la 20:30, Live Text pe AS.ro. Echipa lui Toni Petrea caută a două victorie consecutivă în Liga 1.

Cine se califică în finala Ligii Campionilor?

20:28 FotoTeodora Stoica, imagini emoţionante cu tatăl ei, Mihai Stoica: „Un vis devenit realitate” 20:14 Rapid are un nou director sportiv! Anunţul oficial al clubului patronat de Dan Şucu 19:51 Poli Iași cere suspendarea lui Homawoo pentru accidentarea cumplită provocată lui Luca Mihai! Anunţul Comisiei de Disciplină 19:29 Şerveţelul pe care Lionel Messi a semnat cu Barcelona, scos la licitaţie! Preţul de pornire este uriaş 19:25 România – Cehia 31-30! „Tricolorii” au avut un avans de 7 goluri în turul play-off-ului pentru CM de handbal masculin 18:59 FotoMarian Drăgulescu se însoară a treia oară! Cât de frumoasă este femeia care l-a convins să ajungă iar în faţa altarului 18:28 Rapid, sancţionată de Comisia de Disciplină înaintea meciului cu FCSB! Anunţul făcut de clubul din Giuleşti 18:02 EXCLUSIVVictor Piţurcă şi-a dezvăluit marele vis, la împlinirea a 68 de ani! 17:42 „Eu sunt pisică, nu cârtiţă” Bogdan Lobonţ a venit cu replica, după derapajul lui Robert Niţă: „Vă spun un principiu fundamental” 17:41 FotoMilionarul de 28 de ani care a lăsat Statele Unite pentru România e asaltat de femei: „Unele nu ştiu limita” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției