Ce lovitură! Astra și-a numit oficial noul antrenor! Nu e Edi Iordănescu

De Silviu Corneanu
Publicat: 11.11.2020, 6:03
Actualizat: 12.05.2021, 9:09

niculae-astra

Mediafax Foto / Marian Ilie via Hepta

Ioan Niculae este finanțatorul celor de la Astra

Eugen Neagoe a semnat un contract pe un an și jumătate și va primi un salariu de 10.000 de euro pe lună. Acesta a preferat să semneze cu Astra, deși era în cărți și pentru banca tehnică a celor de la Universitatea Craiova.

Reclamă

Din informațiile AS.ro, Neagoe va conduce în această dimineață primul antrenament al celor de la Astra. Misiunea sa nu este însă deloc ușoarăl echipa fiind în acest moment pe ultimul loc în clasament.

Cine este Eugen Neagoe

În vârstă de 53 de ani, Neagoe este un antrenor experimentat, care a pregătit de-a lungul carierei ai multe forații din Liga 1, dar și din străinătate. Acesta a fost pentru o bună perioadă de timp secundul lui Victor Pițurcă la echipa națională.

Craiova, Pandurii, Severin, Aris Limassol, Iași, Sepsi, Dinamo sau Hermannstadt se numără printre echipele pe care le-a pregătit Eugen Neagoe de-a lungul tipului.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:52 21 apr.

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

23:45 21 apr.

Mihai Rotaru a anunţat ce trebuie să facă Universitatea Craiova pentru a câştiga titlul

23:36 21 apr.

„E o presiune imensă!” De ce nu vorbeşte Alexandru Mitriţă despre titlu. A spus-o după meciul cu Dinamo

23:28 21 apr.

Armand Duplantis şi Simone Biles, sportivii anului la Premiile Laureus

23:23 21 apr.

Ionuţ Negoiţă, după ce a fost surprins alături de acţionarii lui Dinamo: „La anul, cu achiziţii, vom putea mai mult”

23:21 21 apr.

Ştefan Baiaram s-a dezlănţuit după victoria cu Dinamo: „Nu le-a dat nicio şansă” + Ce spune despre lupta la titlu

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 6 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s