CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | „Să sperăm că nu se mai înjumătățesc punctele!” Ciprian Deac, nervos pe șefii LPF. Jucătorii lui Dan Petrescu încă se tem de FCSB

Publicat: 12.03.2022, 22:50

Ciprian Deac, CFR Cluj

Ciprian Deac, discurs apăsător după FC Voluntari - CFR Cluj 0-1

Hepta

CFR Cluj avea 14 puncte avans în fața lui FCSB la finalul sezonului regular, dar, după înjumătățirea din play-off, distanța s-a redus la șapte puncte.

CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | Ciprian Deac, nervos pe șefii LPF

„E important că am câștigat. A fost un meci greu. Terenul, de când sunt eu aici, de 15-16 ani, nu l-am văzut să arate așa rău. Din punctul meu de vedere, cel mai mare adversar al nostru e terenul. Eu cred că după ce au marcat și ei am căzut puțin. Cred că doar o execuție putea să deblocheze acest meci. Sincer, eu nu am mai crezut la 1-1 că putem să câștigăm.

Eu cred că, dacă rămâneam cu 14 puncte, era mult mai confortabil. Să sperăm că nu se mai înjumătățesc punctele. Am muncit în campionat și toată munca noastră este ștearsă. Cred că am început play-off-ul cu 0 goluri, e primul gol. S-au șters punctele, se șterg și golurile. CFR-ul, an de an își propune să câștige campionatul, locul 2 nu se acceptă”, a spus Ciprian Deac, la finalul partidei din Gruia.

CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | Claudiu Petrila: „Trebuie să ne focusăm la fiecare meci!”

„Am început greu, ne-am revenit în a doua repriză. Am schimbat jocul în favoarea noastră. A fost un meci greu, toate sunt grele, ne bucurăm că am luat cele trei puncte. Încă nu este gata, trebuie să ne focusăm la fiecare meci”, a spus și Claudiu Petrila, după meci.

CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | Petrila și Deac au făcut spectacol

Campioana României a deschis scorul după pauză, prin Gabriel Debeljuh, care a reluat în plasă o centrare a lui Claudiu Petrila, în minutul 49. A fost al 10-lea gol al croatului în acest sezon al Ligii 1.

CFR s-a văzut egalată cu 19 de minute înainte de final, după o gafă uriașă a fundașului dreapta Mateo Susic. Jucătorul din Bosnia și Herțegovina a vrut să trimită o pasă la portar, cu capul, dar balonul a fost interceptat de Crisi Costin, care a împins balonul pe lângă Otto Hindrich.

Egalitatea a fost menținută doar șapte minute. Ciprian Deac a înscris cu un șut superb din marginea careului, cu stângul la colțul lung. Mingea s-a oprit în plasa laterală. Tabela a fost închisă în minutul 82, când Claudiu Petrila a înscris după o combinație cu Billel Omrani.

3
23:57
Mihai Stoica a anunţat o schimbare majoră la FCSB: „Poate chiar se va ajunge să se voteze!”
3
22:55
„Penibil!” Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul! Mesaj dur despre scandările xenofobe
3
22:45
„Nu le-am dat nicio șansă” Reacții categotice din tabăra lui Sepsi după 4-1 cu Farul! Ce s-a spus despre performanța de la Ovidiu
3
22:37
Prima reacţie a lui Gică Hagi, după umilinţa din Farul – Sepsi 1-4: „Un meci de care îţi este ruşine! E greu să accepţi”
3
22:26
Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi
3
22:16
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY
3
21:59
Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu
3
21:29
România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori