Cupa României | Apelul lui Gică Hagi înainte de Farul – Sepsi: „Lumea să vină lângă acest club… constănţenii, dobrogenii, suporterii”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 21.09.2021, 18:13

Gică Hagi visează să reediteze performanţa obţinută în 2019, când a câştigat Cupa României cu echipa lui. "Regele" are aşteptări mari şi de la această ediţie şi a cerut susţinerea fanilor înaintea meciului Farul - Sepsi, din 16-imile Cupei României.

Gică Hagi

Gică Hagi

Răzvan Păsărică/SPORT PICTURES

Antrenorul constănţenilor este convins că jucătorii săi vor avea un meci de „foc” cu Sepsi. Luna trecută, în campionat, Farul a reuşit să câştige la limită partida din campionat. Jefte Bentancor a înscris golul victoriei în minutul 49.

Gică Hagi cere ajutorul fanilor în Farul – Sepsi

Hagi a declarat, într-o conferinţă de presă, că este pregătit să schimbe liniile în această partidă.

E un meci de Cupă, cu un adversar competitiv, agresiv, în sensul bun la cuvântului, care joacă fotbal, iese la joc. Ne aşteaptă un meci dificil în care ritmul şi intensitatea jocului – chiar dacă e un meci de Cupă – vor fi la nivel ridicat. Noi încercăm fiind meci de Cupă să dăm spaţiu şi jucătorilor care au jucat mai puţine minute, vom încerca să câştigăm meciul, să ne impunem, să dominăm adversarul.

Anumite schimbări vor fi, accesăm lotul pe care îl avem, pentru fiecare e o oportunitate să arate că merită să fie în echipă. Să vă aşteptaţi la schimbări. Vor fi, nu foarte multe probabil, dar vor fi”, a afirmat Gheorghe Hagi la conferinţa de presă, potrivit news.ro.

Hagi a precizat că Farul Constanţa a devenit, în această vară, cea mai bună academie din ţară.

Farul în această vară a devenit cea mai bună academie din România. Avem cele mai multe titluri câştigate ever. Dacă greşesc îmi cer scuze. Să facă media o statistică dacă nu avem cele mai multe titluri câştigate, din toate timpurile. E un club puternic din punct de vedere tehnic. Mai trebuie să fim puternici din punct de vedere administrativ.

Dacă se doreşte să se facă performanţă în Dobrogea, în Constanţa, la nivel foarte mare, atunci da. Aştept ca lumea să vină lângă acest club… constănţenii, dobrogenii, suporterii”, a mai transmis Hagi.

Meciul dintre Farul Constanţa şi Sepsi, din 16-imile Cupei României, are loc miercuri, de la ora 18:00, pe stadionul din Ovidiu.

Gică Popescu, o nouă reacție dură la adresa celor de la FCSB
Fotbal intern • 21 oct., 18:17
Gică Popescu, o nouă reacție dură la adresa celor de la FCSB. „Fiecare echipă amână acum meciurile?” „Baciul” s-a enervat și pe LPF. „Ce-i atât de greu să iei o decizie?”
FCSB, la pământ
Fotbal intern • 21 oct., 17:36
FCSB riscă să fie eliminată la “masa verde” din Cupa României, după anunțul devastator făcut de Mihai Stoica. Mesajul ferm transmis de FRF
Fotbal intern • 20 oct., 19:48
FCSB, la pământ! Echipa lui Edi Iordănescu a mai pierdut un jucător. Câți jucători mai sunt apți pentru meciul cu Farul

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Îți amintești de Elly și Cristian Șonea de la „Mireasă pentru fiul meu”? Cei doi au făcut un anunț important în urmă cu câteva ore
22:24 Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK a luat două goluri în 9 minute şi a pierdut derby-ul cu Olympiakos. Alex Mitriţă a jucat doar 19 minute 21:45 LIVE BLOG | Ziua derby-urilor în Europa! Mbappe, Neymar și Messi au călcat strâmb în Marseille – PSG 0-0! Inter – Juventus 1-1, rezultat final. Manchester United – Liverpool 0-5. Barcelona – Real Madrid 1-2. Meciurile zilei sunt AICI 21:45 Manchester United – Liverpool 0-5 | Ole Gunnar Solskjaer, „băgat în depresie” de umilința fără precedent de pe Old Trafford: „Cea mai neagră zi!” Ce spune despre viitorul său 21:40 Manchester United – Liverpool 0-5. Căpitanul diavolilor rupe tăcerea după eșecul dureros. ”Vreau să le cer scuze fanilor. Fiecare trebuie să se uite în oglindă” 21:30 VIDEOBarcelona – Real Madrid 1-2. Momente incredibile după meci. Fanii au lovit cu pumnii în mașina lui Ronald Koeman 21:30 Unde ar putea pleca Mirel Rădoi! Destinaţie surpriză pentru selecţionerul României: „Banii sunt magnetici, are carte de vizită” 21:18 Manchester United – Liverpool 0-5 | Moment incredibil în Anglia! Fanii „diavolilor roșii” nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză 21:02 Barcelona – Real Madrid 1-2 | Carlo Ancelotti a dat lovitura pe Camp Nou! Record doborât după 56 de ani: „Am arătat că suntem puternici” 20:35 Barcelona – Real 1-2 | Ronald Koeman, dărâmat după bătaia încasată în El Clasico: „Trebuia să profităm de oportunităţile avute”. Ce jucători a remarcat 20:10 Manchester United – Liverpool 0-5 | Imaginea suferinţei în umilinţa de pe Old Trafford: Sir Alex Ferguson, împietrit în tribună, după golul 5 al cormoranilor. Gest golănesc al lui Ronaldo