LIVE BLOG | 16-imile Cupei României. Universitatea Craiova și-a luat revanșa cu CFR Cluj! Dinamo, victorie cu Ripensia Timișoara. UTA, umilită de Filiași. Toate rezultatele sunt AICI

Gabriel Zamfirescu Publicat: 22 septembrie 2021, 21:40 / Actualizat: 23 septembrie 2021, 23:34

Cupa României

GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO

LIVE BLOG | 16-imile Cupei României. Rezultatele

Update: Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-0! Oltenii și-au luat revanșa pentru înfrângerea din campionat. Detalii, AICI

Update: Ripensia Timișoara – Dinamo 0-1! Cosmin Matei a înscris unicul gol al meciului. Detalii, AICI

Update: CSO Filiași – UTA Arad 1-0! Surpriză uriașă! Echipa de pe locul 4 din Liga 1 a fost eliminată de o formație de mijlocul clasamentului din Liga 3, Serie 6!

Update: CS Hunedoara – FCSB 3-5! Nebunie totală! Vicecampioana României a fost aproape de o umilință istorică. Detalii, AICI

Update: Farul – Sepsi 0-1! Echipa lui Gică Hagi a fost eliminată din Cupa României după ce oaspeții au beneficiat de un penalty controversat. Gică Hagi a avut o reacție nervoasă la final. Detalii, AICI

Update: Concordia Chiajna – Gaz Metan 0-1! Medieșenii s-au calificat după ce au înscris golul decisiv în minutul 112.

Update: FC Buzău – Academica Clinceni 2-1! Debut cu stângul pentru Ionuț Chirilă. Ilfovenii au fost eliminați din Cupa României

Update: Unirea Slobozia – Politehnica Timișoara 0-1! Bănățenii s-au calificat la limită

Update: CSM Slatina – Dunărea Călărași 1-2! După un meci spectaculos, călărășenii au mers în runda următoare.

Update: Csikszereda – Chindia Târgoviște 0-1! Echipa lui Emil Săndoi s-a calificat grație golului lui Cherchez

Update: CA Oradea – Hermannstadt 0-1! Echipa sibiană a avansat în faza următoare a competiției

Update: FC Argeş – FC Botoşani 0-0 (4-2 d.l.d). Piteştenii au reuşit să obţină calificarea la lovituri de departajare. Flavius Croitoru a apărat execuţiile lui Brown şi Edjouma.

Update: A început meciul dintre FC Botoșani și FC Argeș!

Update: Rapid s-a calificat dramatic în optimile de finală ale Cupei României! DetaliiAICI

Update: Petrolul – FC U Craiova 1948 0-1! Ondaan a marcat singurul gol al partidei, iar echipa lui Mutu s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României.

Update: Baia Mare – Poli Iaşi 3-1. Încă un gol al celor de la Minaur. Văsălie a reuşit „dubla” după o serie de erori ale fundaşilor adverşi.

Update: Baia Mare – Poli Iaşi 2-1. Gazdele au trecut în avantaj în minutul 61. Donca a primit o centrare excelentă şi a înscris, din apropiere!

Update: Şomuz Fălticeni – FC Voluntari 1-4. Gazdele au înscris după golul lui Sahru, din minutul 38, dar ilfovenii au reuşit să se impună fără mari probleme. Ilie (42), Ricardinho (65) şi Paraschiv (77, 86).

Update: Baia Mare – Poli Iaşi 1-1. Moldovenii au restabilit egalitatea. Zaharia a reuşit să marcheze în minutul 39.

Update: Baia Mare – Poli Iaşi 1-0. Gol înscris de Văsălie, în minutul 13, după o execuţie de la aproximativ 17 metri!

Astăzi, au loc primele cinci meciuri din 16-imile Cupei României. FCU Craiova 1948, echipă antrenată de Adrian Mutu, joacă pe terenul divizionarei secunde, Petrolul. Primul meci al zilei este cel dintre Şomuz Fălticeni şi FC Voluntari

LIVE BLOG | 16-imile Cupei României. Meciuri tari încă din prima zi

Rapid încearcă să iasă din seria dezastruoasă din campionat şi forţează calificarea în optimi pe terenul celor de la Mioveni. Farul lui Hagi are duel cu Sepsi, iar FCSB este mare favorită cu CS Hunedoara. Joi este marele derby din această fază a competiţiei, Universitatea Craiova – CFR Cluj. Este un duel cu repetiţie, după cel care tocmai a fost câştigat de echipa lui Dan Petrescu în Liga 1.

Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-0

23:37 VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică 23:29 „Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani 23:19 Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu 23:12 „Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani 23:01 Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!” 22:53 AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român 22:50 Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!” 22:20 „Ceva nu se leagă!” Răzvan Patriche, la pământ după ce Dinamo a fost învinsă în prelungiri de Botoşani 22:18 Ionel Dănciulescu a găsit principalul vinovat după ce Dinamo a fost învinsă de FC Botoşani: „Interpretează foarte prost” 21:59 Dinamo Bucureşti – Skjern Handbold 28-27, în turul sferturilor European League Vezi toate știrile