Derapaj incredibil al lui Dan Petrescu. „Bursucul” și-a înjurat un jucător în derby-ul Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1

Publicat: 6.02.2022, 8:35

Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj

Derapaj incredibil al lui Dan Petrescu

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Petrescu a trăit la maximă intensitate meciul din Bănie. În mintulul 28, la scorul de 1-0 pentru CFR Cluj, microfoanele de fond au surprins cum „Bursucul” l-a înjurat pe atacantul Billel Omrani.

Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1 | Derapaj al lui Dan Petrescu

„Joacă, ce m****i mă-tii ai?!”, a tunat Dan Petrescu. În repriza secundă, Billel Omrani a fost primul jucător înlocuit de la CFR Cluj. Atacantul francez a avut și o șansă uriașă de a înscrie, dar a șutat în bară singur cu portarul advers.

Billel Omrani e în centrul atenției la CFR Cluj pentru că la vară își termină contractul și ezită să semneze prelungirea. Rivalele FCSB și Universitatea Craiova s-au interesat de situația atacantului. Laurențiu Reghecampf nu a exclus posibilitatea unui transfer.

17 meciuri a jucat Billel Omrani în Liga 1 pentru CFR Cluj în acest sezon. Francezul are în cont cinci goluri și două assist-uri. Atacantul de 28 de ani joacă pentru ardeleni din 2016, când a venit liber de contract de la Marseille.

Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1 | Dan Petrescu, exasperat

Pentru a treia etapă la rând, CFR Cluj a fost egalată pe final de meci. Dan Petrescu a fost total nemulţumit l-a criticat şi pe arbitrul Ovidiu Haţegan. Campionii spun că au mai avut un penalty. Mai mult, Petrescu este supărat şi de programarea la meciul cu UTA.

„Al treilea meci la rând în care am fost egalaţi pe final aşa dramatic. Au fost prea multe greşeli şi plătim greşelile astea. Am luat gol şi nu trebuia să luăm gol. Am luat eliminare şi nu trebuia să luăm eliminare. Au avut ocazii foarte multe, au meritat egalul. Nu am ce să reproşez la nimemi nimic, sunt prea supărat. Noi peste două zile jucăm. Mulţumim celor care ne ajută să nu mai fim pe primul loc. Cum să pui marţi meciul când meciul nostru se termină duminică. Mi se pare penibil. Sunt foarte trist. E al treilea meci la rând, de aia se întâmplă asta. Când iei gol în ultima secundă ce să mai spui. Am avut penalty la 1-0, s-au dat 6 minute de prelungiri. Noi jucăm peste două zile, nu e corect”, a spus Dan Petrescu, la finalul meciului, conform digisport.ro.

CFR Cluj joacă marţi pe propriul teren, cu UTA, de la ora 17-30, în etapa intermediară

Va câştiga FCSB titlul în Liga 1 la finalul meciului cu Farul Constanţa?

10:15 Sebastian Vettel a numit cei mai buni piloți de Formula 1™ din istorie! A vorbit și despre cel mai mare rival 9:50 Dinamo – Voluntari LIVE TEXT 20:00. Meci crucial pentru salvarea de la retrogradare! „Câinii” nu își mai permit niciun pas greșit 9:28 „Imediat îl condamnă lumea!” Mihai Stoica sare în apărarea lui Ștefan Târnovanu. Ce a spus despre greșeala portarului 8:57 Avocatul lui Michael Schumacher a rupt, în sfârşit, tăcerea, după 10 ani! Imaginea pe care nu şi-o poate scoate din cap 8:52 Denis Alibec e la retrogradare și poate ajunge gratis la FCSB! Anunțul care îi dă speranțe lui Gigi Becali 8:35 Mihai Stoica, dezvăluiri cutremurătoare despre accidentarea lui Alexandru Pantea: „Nu va fi apt pentru pregătirea de vară!” 8:15 Florinel Coman va merge la vraciul Marijana! Mihai Stoica, dezvăluiri despre starea vedetei. Verdict despre participarea la EURO 8:11 Anunţ de ultim moment despre transferul dorit de Gigi Becali pentru Dream Team-ul de Liga Campionilor de la FCSB 7:40 Jucătorul de la CFR Cluj care l-a făcut praf pe Adi Mutu şi apoi şi-a anunţat plecarea: „Nu are caracter, a vrut să se salveze” 0:27 Costel Gâlcă, după înfrângerea cu CFR Cluj: „Trebuie să facem mult mai mult să câştigăm”! Ce a spus despre lupta pentru locul 2 Vezi toate știrile