Dinamo – Sepsi, 1-3. Dinamoviștii, umiliți pe teren propriu după o prestație jenantă. Oaspeții au jucat în zece oameni o repriză întreagă

Dinamo-Sepsi OSK, 1-3. Final

UPDATE 18:58 – Final de meci. Dinamo pierde categoric partida cu Sepsi, care se impune cu 3-1. Oaspeții revin pe locul doi în play-out, cu 23 de puncte, în timp ce dinamoviștii sunt pe locul 7, cu doar 15 puncte.

UPDATE 18:55 – GOOOOL Dinamo! Moldoveanu reduce din diferență în prelungiri

UPDATE 18:48 – GOOOOL Sepsi! Florin Ștefan ia o acțiune pe cont propriu și marchează după o acțiune superbă cu un șut puternic.

UPDATE 18:42 – GOOOOL Sepsi! Vașvari transformă un penalty controversat obținut de Ștefănescu. Pulic l-a faultat în careu pe Ștefănescu.

UPDATE 18:15 – Sorescu ratează o ocazie uriașă pentru dinamoviști. Atacantul ”câinilor” a șutat puternic, dar Niczuly a avut o intervenție excelentă.

UPDATE 18:07 – A început repriza secundă.

UPDATE 17:48 – Pauză în Ștefan cel Mare. Repriză de coșmar pentru gazde, care au ratat un penalty și au încasat un gol după doar 45 de secunde.

UPDATE 17:38 – Perovic ratează un penalty! Dinamoviștii au primit un penalty după un fault al lui Tincu din postura de ultim apărător. Fundașul a fost eliminat, dar Dinamo nu a reușit să egaleze, Niczuly parând șutul atacantului ”câinilor”.

UPDATE 17:06 – Dinamoviștii au prima ocazie. Sorescu a scăpat pe contraatac, dar Niczuly a intervenit fără probleme.

UPDATE 17:04 – Carnat a avut o nouă ocazie incredibilă, însă portarul Piscitelli a intervenit salvator.

UPDATE 17:00 – GOOOL Sepsi! Oaspeții marchează după doar două minute. Ștefănescu a lovit inițial bara porții lui Piscitelli, dar Safranko a fost pe fază și a marcat al șaselea gol din acest sezon. Portarul lui Dinamo l-a lovit cu pumnul în față pe atacantul celor de la Sepsi.

Dinamo București (4-2-3-1): Piscitelli – Kostrna, Puljic, Grigore, Sin – Filip, Mrzljak – Mihaiu, Fabbrini, Sorescu – Perovic

Rezerve: Straton, Popescu, Kilyen, Skovajsa, Răuță, Lazăr, Moldoveanu, Montini, Popa

Antrenor: Adrian Mihalcea

Sepsi OSK (4-2-3-1): Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Ștefan – Kovacs, Vașvari – Carnat, Fulop, Ștefănescu – Safranko

Rezerve: Diaz, Popescu, Velev, Csiszer, L.Fulop, Karanovic, Celea, Achahbar, Fejer

Antrenor: Leo Grozavu

Dinamo nu a obţinut niciun punct în play-out

Alb-roşiii primesc astăzi vizita lui Sepsi Sfântu Gheorghe. Va fi meciul în care Adrian Mihalcea va debuta pe banca echipei cu care a luat titlul în anul 2000.

Dinamo a pierdut deja, în play-out, cu Poli Iaşi şi Academica Clinceni. Fostul preşedinte al clubului, Florin Prunea, este convins că jucătorii vor arăta altfel cu Sepsi.

Sunt convins că o să aveți astăzi un alt Dinamo. O să vedeți! Vorbim după meci. Ei au fost în șomaj tehnic și Bălănescu a luat salariu întreg. Asta a fost problema cea mai mare a jucătorilor”, a spus Florin Prunea la Digi Sport.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

23:28 Andrei Ivan ştie unde a pierdut Universitatea Craiova locul 2: „Asta ne-a costat”! Ce a spus despre un posibil transfer 23:10 VideoSporting a primit trofeul Ligii Portugal LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total la festivitatea de premiere de pe Jose Alvalade 22:48 VideoValentin Mihăilă, surprins alături de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova – Sepsi! Imagini de senzație de pe „Ion Oblemenco” 22:43 CFR Cluj – Farul 5-1 şi Universitatea Craiova – Sepsi 3-2! Ardelenii sunt vicecampionii României şi merg în Conference League! 21:50 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză 21:47 Răzvan Lucescu, pe o listă cu nume uriaşe înainte de „finala” pentru titlu! Antrenorul român, lângă Jose Mourinho şi Tomas Tuchel 21:16 VIDEOMax Verstappen i-a egalat recordul lui Ayrton Senna! Olandezul are 8 pole position-uri la rând, după calificările de la Imola 21:05 VideoGeorge Coman e românul stabilit de 25 de ani în Italia care se ocupă de comunicarea între piloţi şi echipele de Formula 1! 20:40 „Șansele sunt minime!” Florin Talpan nu crede că CSA Steaua va avea drept de promovare în Liga 1! Atac total la adresa conducerii 20:29 Adrian Mititelu s-a decis, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a! Ce se va întâmpla cu echipa Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta