Edi Iordănescu, mesaj pentru Gigi Becali după Derby de România: „Nu sunt obişnuit cu asta”. Ce le-a transmis suporterilor: „A fost pentru ei”

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 13.09.2021, 10:57

Edi Iordănescu

Edi Iordănescu, mesaj clar pentru Gigi Becali

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Edi Iordănescu a reuşit prima victorie pe banca roş-albaştrilor după un început ezitant. Egalul cu Sepsi şi înfrângerea de pe terenul CFR-ului i-a ambiţionat şi mai mult pe cei de la FCSB, a spus Edi Iordănescu. Antrenorul a făcut dezvăluiri de ultimă oră la AS.RO LIVE. A transmis un mesaj clar fanilor, dar şi patronului echipei, Gigi Becali.

Reclamă

Edi Iordănescu, mesaj pentru Gigi Becali

După victoria cu 6-0, Edi Iordănescu a primit sute de mesaje. Recunoaşte că nu a apucat să le răspundă. Îi este însă recunoscător lui Gigi Becali pentru condiţiile de la echipă. „Au fost foarte multe mesaje, dar spre ruşinea mea nu le-am parcurs. Muţumesc public celor care imi sunt alături. Aveam nevoie de acest rezultat. Am o maturitate care îmi permite să fiu echilibrat şi să nu fiu antrenorul ultimului rezultat. Am pus lucrurile pe picioare pentru moment. Am revenit ca putere mentală şi ca încredere.

Reclamă

Dacă eu las totul şi sunt alături de ei, de jucători, aştept şi eu ca ei să livreze. Avem un patron care susţine necondiţionat echipa. Condiţiile foarte bune şi salariile la zi. Nu sunt obişnuit cu asta, ci cu datorii la mine şi la echipă. Dacă aveam liniştea să ne pregătim şi să jucăm trebuie să facem rezultate.

Am susţinerea necondiţionată a patronului şi înţelegerea lui. În sensul în care recunosc faptul că tot ce mi-a promis până acum s-a ţinut de cuvânt, este la curent cu tot ce se întâmplă la echipă. Eu mă asigur ca să ca tot ceea ce se întâmplă la echipă să fie informat. O fac direct, personal, sau prin intermediar.

MM este alături de noi şi implicat în activitatea echipei şi chiar l-am rugat mereu ca patronul să fie informat cu tot ce se întâmplă. Tot timpul îi ascult părerile, chiar şi obiecţiile. Încercăm să îl ţinem aproape de noi, sufleteşte implicat. Este un om care gestionează acest club de ani de zile. „,  a dezvăluit Edi Iordănescu.

Edi Iordănescu le mulţumeşte fanilor pentru susţinere

FCSB a umilit-o pe Dinamo, 6-0, dar Edi Iordănescu e mulţumit cu cele trei puncte. Restul show-ului l-a dedicat fanilor pe care îi vrea alături la toate meciurile. „E un rezultat care se scrie în istoria in aceste confruntări. Scorul e pentru suporteri, punctele sunt pentru noi. Am făcut fanii fericiţi şi mă bucur. Rămâsesem datori. Fanii vor avea un rol decisiv. Să creăm entuziasm şi încredere. Avem o şansă în plus să ne îndeplinim obiectivul alături de ei. Aseară au fost fantastici”, a mai spus antrenorul vicecampioanei la AS.RO LIVE.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
10:06

Saint Etienne – Lyon, întrerupt 45 de minute. Un arbitru a fost lovit în cap cu un obiect din tribună

9:55

FotoCisotti și Gheorghiță, probleme după victoria cu CFR Cluj! Cum au fost surprinși jucătorii FCSB-ului

9:37

Dan Petrescu, la momentul adevărului! Ce şanse mai are CFR la câştigarea titlului, după 2-3 cu FCSB

9:29

Româncele și-au aflat adversarele de la Madrid! Cîrstea, Begu și Cristian, pe tabloul principal

9:22

A murit Hugo „El Loco” Gatti, legendarul portar al Argentinei

9:08

VIDEOOrlando Magic – Boston Celtics 86-103! Start perfect pentru campioană în play-off

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 5 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 anis