EXCLUSIV | Sorin Cârţu, dezvăluiri din izolare! "Am fost declarat asimptomatic!" Starea de sănătate a lui Mihai Rotaru 

De Silviu Corneanu
Publicat: 10.09.2020, 9:44
Actualizat: 12.05.2021, 9:37

cartu

Ferrari Press Agency / Ferrari Press Agency via Hepta

Sorin Cârţu a fost depistat pozitiv cu COVID-19

Aflat în izolare, Sorin Cârţu a acceptat să vorbească pentru AntenaSport despre cum a trecut peste această perioadă. Preşedintele oltenilor este asimptomatic şi mai are câteva zile de stat în izolare.

Reclamă

Sorin Cârţu: „E o perioadă naşpa”

Sunt bine. Sunt în izolare. Mă simt bine. Nu am niciun simptom. E o perioadă naşpa, nu ai ce să faci, stai în izolare. Cât să şi citeşti, cât să te uiţi la televizor. 

De când am ieşit din spital nu am avut niciun simptom. Am fost declarat asimptomatic. Trebuie să stăm în izolare, mai am vreo două trei zile de stat. Meciul următor în văd la televizor„, a declarat Sorin Cârţu pentru AntenaSport.

Starea lui Mihai Rotaru s-a îmbunătăţit

Pe lângă Sorin Cârţu, Mihai Rotaru, Marcel Popescu şi Ovidiu Costeşin au fost şi ei depistaţi pozitiv. Preşedintele Craiovei susţine că finanţatorul echipei se simte mai bine.

Eu ştiu că se simte bine, dar nu vreau să comentez eu prea multe despre el„, a mai spus Sorin Cârţu.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:56

„Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”

22:46

„M-a șocat!” Dan Petrescu, la pământ după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Nu am înțeles nimic”

22:21

„Nu a fost de vină” Gigi Becali a analizat „parada” lui Mihai Popescu din cu CFR 3-2. Ce i-a reproșat lui Târnovanu

22:11

Gigi Becali, verdict despre lupta pentru titlu după 3-2 cu CFR Cluj: „Nu ai cum să îl mai pierzi!”

22:02

Cum arată clasamentul Ligii 1 după FCSB – CFR Cluj 3-2! Victorie uriașă pentru campioana en-titre

21:53

FCSB – CFR Cluj 3-2! Roș-albaștrii, pas uriaș în lupta pentru titlu după un derby „de foc”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s