FC Argeş – Universitatea Craiova 3-2. Nebunie totală la Piteşti! Echipa lui Laurenţiu Reghecampf a jucat cu un jucător în minus din minutul 12. Nistor a reuşit cel mai frumos gol al meciului

De Antena Sport
Publicat: 21.11.2021, 18:50
Actualizat: 21.11.2021, 20:08

Alexandru Creţu a fost eliminat

Captură Digi Sport

FC Argeş – Universitatea Craiova 3-2

Universitatea Craiova a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2, de echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii 1, în care a condus cu 1-0 şi a rămas în inferioritate numerică în minutul 12.

Min. 90+4: FINAL DE MECI! Universitatea Craiova a pierdut partida cu FC Argeş. Echipa lui Laurenţiu Reghecampf a jucat cu un om în minus încă din minutul 12.

Min. 81: GOOOL Universitatea Craiova! Dan Nistor a reuşit un gol de senzaţie, cu un şut direct în vinclu de la 20 de metri.

Min. 79: GOOOL FC Argeş! Universitatea Craiova este la pământ. Said marchează după o fază incredibilă, în care piteştenii s-au distrat cu apărarea oltenilor.

Min. 49: GOOOL FC Argeş! Arias profită de o gafă uluitoare în apărarea oltenilor.

Min. 46: A început a doua repriză.

Update 18.49, min. 45+3: FINAL DE REPRIZĂ!

Update 18.43, min. 45: GOOOL FC Argeş! Fatai egalează în finalul primei reprize.

Update 18:12, min. 12: Alexandru Creţu este eliminat după două galbene primite în debutul meciului.

Update 18:07. min. 6: GOOOOOL Universitatea Craiova!!! Roguljic deschide scorul cu o lovitură de cap perfectă, la colţul scurt, după un corner al oltenilor.

Update 18:00: A început meciul.

Craiovenii vin după un eşec la Constanţa, cu Farul lui Hagi, înfrângere care a întrerupt o serie de cinci victorii în Liga 1. „Venim după un meci slab făcut de noi. Mă bucur când întâlnesc foști jucători, foști colegi, mă bucur enorm pentru Prepe și echipa lor este una bună, care cu siguranță va face jocuri importante împotriva multor echipe bune. Va fi un meci dificil pentru noi, va trebui să fim concentrați, să facem risipă de efort și să marcăm la fiecare ocazie.

Laurenţiu Reghecampf, înainte de FC Argeş – Universitatea Craiova

Cred că le-a prins bine jucătorilor această pauză. Nu a fost o atmosferă bună, pentru că veneam după un meci slab. Dar cred că ei au înțeles mesajul meu și reacția lor va fi una potrivită la meciul de duminică.

Nu avem nimic de demonstrat. Presiunea este la fiecare partidă, pentru că ne dorim să câștigăm campionatul. Ne dorim să profităm de fiecare pas greșit făcut de CFR Cluj și FCSB.

Trebuie să fiu mult mai concentrat și mai hotărât în ceea ce pregătesc. Le-am spus jucătorilor că este vina mea și trebuie să motivez jucătorii pentru a câștiga meciuri. După joc, putem să fim între cele trei echipe care se bat pentru câștigarea campionatului. Nu cred că putem vorbi, în momentul de față, despre o echipă care a câștigat campionatul. Mai sunt multe meciuri, intrăm în play-off”, a spus Laurențiu Reghecampf, în cadrul unei conferințe de presă.

FC Argeş – Universitatea Craiova. Echipele de start

20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu 19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute 19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Verstappen, primul în antrenamente. Calificările de la sprint, de la 23:15 18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” 18:42 Thomas Tuchel poate rămâne la Bayern Munchen! Un nou „caz Xavi” în fotbalul mondial. Anunțul făcut de antrenorul bavarezilor 18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor 18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY Vezi toate știrile