FC Botoşani – Universitatea Craiova 2-2 | „Ce putem să spunem? Asta este viaţa!” Dan Nistor a dezvăluit ce le-a transmis Laurenţiu Reghecampf la pauză: „Trebuie să fim mai atenţi!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 6.12.2021, 23:35

Dan Nistor, în timpul unui meci pentru Universitatea Craiova

Dan Nistor, în timpul unui meci pentru Universitatea Craiova / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Dan Nistor a dezvăluit ce le-a transmis Laurenţiu Reghecampf la pauză

Universitatea Craiova a ajuns la 19 puncte în spatele rivalei CFR Cluj după remiza din Moldova. Oltenii au ajuns la patru meciuri fără victorie în Liga 1, dintre care trei sunt eşecuri consecutive.

„Am meritat victoria, dar ce putem face? Mister a avut o mică şedinţă cu noi la pauză. Ne-a spus ce am făcut bine şi mai puţin bine. Nu comentez arbitrajul. Ce putem să spunem? Asta este viaţa, mergem înainte. A fost o mică ceartă, a fost un meci destul de tensionat. Ne aşteaptă un meci foarte greu. Trebuie să fim mai atenţi. Echipele din spate s-au apropiat”, a declarat Dan Nistor.

Laurenţiu Reghecampf şi-a făcut praf propria echipă

Criza continuă la Craiova lui Laurenţiu Reghecampf. Oltenii au ajuns la patru meciuri consecutive fără victorie, trei înfrângeri şi un egal. Deşi au condus la Botoşani, oltenii au scos doar un punct şi sunt la 19 lungimi în spatele liderului CFR Cluj.

Laurenţiu Reghecampf şi-a pus la zid echipa. Reclamă greşeli imense în apărare, dar i-a criticat şi pe jucătorii din atac.

„Singuri am pierdut cele două puncte. Din nou, greşeli foarte mari, mai ales în apărare. Vreau să luăm campionatul şi nu putem face astfel de greşeli. Aștept mai multe de la jucători, pentru că au experiență. Trebuie să aibă curaj. Facem greşeli foarte mari şi nu marcăm când avem ocaziile noastre.

La faza aia e mai greu să dai în bară decât să dai gol. Ratăm, şi penalty. Pierdem puncte şi numai noi suntem vinovaţi. Nu am întâlnit nicio echipă până acum care să ne pună la zid. Le-am spus ce trebuie să facă la pauză. Nu e normal să fim conduşi la pauză când conducem jocul de o asemenea manieră”, a spus Laurenţiu Reghecampf.

10:38 Leeds – Southampton LIVE VIDEO în AntenaPLAY (14:30). „Păunii”, la ultima șansă pentru promovarea directă în Premier League 10:33 U Cluj – Dinamo, 20:00, LIVE TEXT. „Câinii”, obligați să câștige pentru a mai spera la salvarea de la retrogradare 10:06 „Aștept să îmi termin contractul” Daniel Oprița vrea să plece de la CSA Steaua! Cu ce echipe negociază 9:56 FotoGabi Tamaș și-a dezvăluit „rețeta pentru mahmureală”. Tactica prin care reușea să se pună rapid pe picioare 9:44 „Ce interes după acest meci?” Mihai Popescu, mesaj despre transferul la FCSB după 1-4 cu Sepsi! S-a prăbușit și a răspuns sincer 9:25 Anghel Iordănescu împlinește 74 de ani. Mesaj plin de emoție primit de la Edi Iordănescu: „Tată și cel mai bun prieten!” 9:17 „Nu mai vorbiți că sunt dinamovist” Mircea Rednic a răbufnit după a primit o întrebare legată de Dinamo! 8:53 Reacția presei din Ungaria după scandalul xenofob de la Farul – Sepsi 1-4! Ce s-a scris despre scandări 8:42 Florin Manea, anunț ferm despre viitorul lui Radu Drăgușin: „Dacă va fi în continuare rezervă, nu va rămâne la Tottenham!” 8:21 „M-am simțit teribil!” Max Verstappen a avut probleme în calificările cursei de sprint a Marelui Premiu de la Miami! Vezi toate știrile