FC Voluntari – Universitatea Craiova 3-1 | „Am făcut trei cadouri!” Laurențiu Reghecampf, scos din minți de gafele elevilor săi. „E un duș rece!”

Publicat: 18.03.2022, 22:46

Laurențiu Reghecampf a plecat de la Universitatea Craiova

Laurențiu Reghecampf nu a câștigat vreun trofeu cu Universitatea Craiova

Laurențiu Reghecampf, în timpul unui meci / Hepta

FC Voluntari – Universitatea Craiova 3-1. Echipa lui Laurențiu Reghecampf s-a oprit la șapte victorii consecutive. Oltenii au suferit primul eșec în play-off.

Antrenorul oltenilor a fost nervos pe gafele comise de jucătorii săi. Reghecampf consideră că înfrângerea suferită la Voluntari e un „duș rece”.

Laurențiu Reghecampf, scos din minți de gafele elevilor săi

„Explicații ar fi multe. Am făcut trei cadouri. Primul gol a fost autogol. La golul doi nu rămânem cu omul. La golul trei a fost o pasă greșită la mijlocul terenului. Atitudinea și meciul, mult sub așteptările mele. Se întâmplă. A venit acest duș rece, sper să trecem peste acest meci slab. Urmează două meciuri dificile, cu FCSB și CFR Cluj, dar în alte condiții.

A trebuit să fac schimbări ofensive. Repriza a doua a fost mai bună, dar se întâmplă. Trebuie să analizăm bine, să trecem peste acest meci. Fiecare meci e greu și trebuie tratat corect. Nu cred că fost o relaxare, e un meci dificil când joci cu o echipă care se apără cu tot colectivul. Trebuie analizat. Nivelul jocului nu s-a ridicat la ceea ce putem să facem. V-am spus că au calitate ofensivă, din păcate, e greu când faci asemenea cadouri. Noi luptăm partidă cu partidă și încercăm să obținem cât mai multe puncte”, a spus Laurențiu Reghecampf, după meci.

În runda următoare, Universitatea Craiova are deplasare pe terenul celor de la FCSB.

FC Voluntari – Universitatea Craiova 3-1

FC Voluntari a deschis scorul încă din minutul 7. Ricardinho a centrat în careu, iar Screciu a avut o deviere nefericită. Balonul s-a dus direct în poarta lui Pigliacelli.

La pauză, Reghecampf s-a enervat și a făcut trei schimbări. Nistor, Bic și Baiaram au intrat în locul lui Mateiu, Câmpanu și Crețu, toți cu prestații catastrofale în prima repriză. În minutul 57, Reghe a mers până la capăt și a epuizat toate schimbările, când l-a introdus pe Koljic în locul lui Markovic.

Planul lui Reghecampf nu a funcționat însă. Deși Gustavo a egalat în minutul 64, egalitatea s-a menținut doar trei minute. Pigliacelli a respins greșit o centrare a lui Budescu, iar Ricardinho a împins balonul în poartă. Adam Nemec a închis tabela cu un sfert de oră înainte de final, după ce a rămas singur cu portarul oltenilor.

Universitatea Craiova rămâne pe locul trei în Liga 1, dar e la patru puncte în spatele celor de la FCSB, care au și un meci mai puțin disputat. FC Voluntari a urcat pe poziția a patra, la trei lungimi de echipa lui Laurențiu Reghecampf.

Va reuși Corvinul să intre în grupele Europa League?

0:04

Mihai Stoica a dezvăluit planul lui Gigi Becali pentru grupele Ligii Campionilor şi pentru noul sezon: „Asta urmăreşte să facă”

23:55 23 mai

VIDEOSuedia – Finlanda 2-1 și SUA – Cehia 0-1 au fost în AntenaPLAY! Rezultatele din sferturile Campionatului Mondial de hochei

23:44 23 mai

Echipa lui George Puşcaş, Bari, rămâne în Serie B! Victorie clară în returul barajului cu Ternana

23:16 23 mai

„Mai mult decât frați!” Hristo Stoichkov, mesaj fabulos despre relația cu Gică Hagi și Gică Popescu!

23:15 23 mai

Mihai Rotaru a realizat prima mutare pentru noul sezon: „A semnat pe 3 ani. Mai avea două oferte din România”

22:41 23 mai

Andrei Cordea a marcat în poarta lui Al Hilal! Fostul jucător al lui Gigi Becali e în formă maximă în Arabia Saudită

1 FotoMeseriile pe care le au cei doi băieţi ai lui Florin Răducioiu: „Nu trebuie să le fie ruşine! Aş fi vrut să facă mai mult!”s 2 VIDEOMax Verstappen, pole position la Marele Premiu de Formula 1 de la Imola! Cursa e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY (duminică, 15:45)s 3 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY!s 4 VIDEOIsack Hadjar a câștigat Cursa de Formula 2 de la Imola! Performanță de senzație pentru pilotul de la Campos Racings 5 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAYs 6 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAYs