FCSB – FC Argeș 2-1 | „Abia azi am revenit la echipă!” Octavian Popescu, gol în ziua în care a ieșit din carantină. Ce a spus despre șansele la titlu

De Alexandru Ivan
Publicat: 31.10.2021, 23:33

Octavian Popescu, jucător FCSB

Octavian Popescu a salvat-o pe FCSB

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Octavian Popescu a dezvăluit că revenit la echipă abia în ziua meciului cu FC Argeș. „Perla” lui Gigi Becali și-a intrat în rol imediat și a înscris golul egalizator pentru FCSB.

Reclamă

Octavian Popescu, după FCSB – FC Argeș 2-1

Cât despre lupta la titlu, Popescu a transmis un mesaj categoric pentru rivalele CFR Cluj și Universitatea Craiova,

Reclamă

„Sunt foarte fericit ca am revenit după o perioada lungă, am dat și gol. Eu abia azi mi-am revăzut colegii după 2 săptămâni. Trebuie să câștigăm și la Farul, o să fie un meci foarte greu. Bineînțeles, credem în șansa noastră de a câștiga campionatul”, a spus Octavian Popescu, după meci.

Octavian Popescu a ajuns la patru goluri în acest sezon al Ligii 1, fiind unul dintre cei mai buni jucători al celor de la FCSB.

FCSB – FC Argeș 2-1

FCSB și FC Argeș s-au anihilat reciproc în prima repriză. Singurele faze notabile din primele 45 de minute au un penalty cerut de oaspeți și o ocazie a lui Keșeru, a cărui șut a fost respins din fața porții de Turda.

Meciul s-a animat după pauză. FC Argeș a deschis scorul în minutul 61, prin bulgarul Martin Raynov, care a înscris după o centare a lui Iasmin Latovlevici.

Piteștenii s-au bucurat însă doar câteva minute de avantaj. Octavian Popescu a egalat la prima atingere de balon, cu un șut din afara careului care l-a lăsat mască pe Greab. Apoi, doar trei minute mai târziu, Valentin Gheorghe a înscris pentru 2-1, după o centrare a lui Valentin Crețu.

FCSB a bifat astfel a șasea victorie consecutivă în campionat. Echipa lui Edi Iordănescu e pe locul 3 în Liga 1, cu 27 de puncte, la 9 lungimi în spatele liderului CFR Cluj și un meci mai puțin disputat. De cealaltă parte, FC Argeș rămâne pe poziția a noua, cu 21 de puncte.

 

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
21:48

LIVE TEXTDinamo – Universitatea Craiova 0-0. Oltenii au lovit bara! Derby „de foc” pe Arena Națională

21:25

VideoJurnal AntenaSport | Fratele lui Radu Drăguşin face senzaţie în bucătărie

21:22

VideoJurnal AntenaSport | Gabriela Ruse a sărbătorit Paștele departe de familie

21:22

VideoJurnal AntenaSport | E foame mare de trofee la FCSB

21:18

VideoJurnal AntenaSport | Legendele, val de laude pentru români

21:14

Mihai Stoica s-a dezlănţuit! Atac devastator după FCSB-CFR Cluj: „Spune atât de multe prostii”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes